461 - 472 av 472
1...222324 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-4,0 mm, doserade, lås i 18K vitguld med odlad pärla och diamanter ca 0,18 ctv, längd 42 cm.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE/BROSCH, silver, snäckskalscamé, 5,5x4 cm, vikt 13,7 g.

275 kr

Utrop: 275 kr

RING, 18/23K guld, rökkvarts ca 40,0 ct, A G Dufva, Stockholm 1942, stl 17,25 mm, vikt 13,2 g, gravyr, nagg.

Utrop: 3 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor ca 3-7 mm, lås i silver med markasiter, längd 65 cm, vikt 16,8 g, knutet.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ihålig, stift, vikt 3,7 g.

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANITER, 12 st, olika slipningar, 18,25 ctv, ljusa färger, vissa med inneslutningar.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

Ädelstenar Övrigt

PERIDOTER, 16 st, oval och rundslipade, ca 59,17 ctv, 1 med skada, hålighet, några med nagg.

Utrop: 4 300 kr

ALLIANSRING, 18K rodinerat guld, 7 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW/VS,stl 16,5 mm, vikt 3,3 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

REY URBAN, brosch, silver, cabochonslipad ametist, Stockholm 1961, stl 48 x 42 mm, vikt 10,5 g.

Utrop: 800 kr

REY URBAN, brosch, silver, cabochonslipad tigeröga, signerad, Stockholm 1964, stl 35 x 32 mm, vikt 9,4 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld / vitguld, 7 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K vitguld, smaragd ca 0,20 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TCr-Cr(I-J)/VS, stl 18 mm, vikt 4,4 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr