61 - 80 av 283
1...345...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 13 juli

Klubbad för

RING, 18K guld, delvis svartrodinerad, 89 smaragder ca 1,30 ctv, stl 17 mm, vikt 4,1 g, flera med nagg.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, 200 briljantslipade diamanter ca 3,11 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 4,0 g, flera diamanter med nagg.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, 28 navettslipade rubiner ca 2,91 ctv, 63 briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-Cr(G-J)/P, stl 17 mm, vikt 4,6 g, ett par rubiner med nagg och flera diamanter med nagg.

Utrop: 13 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, fågel, rubin ca 0,01 ct, 58 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, 92 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TCa-Ca(L-N)/P, flera ur bruna serien, längd 41,5 cm, vikt 3,0 g, flera diamanter med nagg och skador.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld/vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-P, höjd 30 mm, stift med clips, vikt 18,3 g.

Utrop: 17 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, hjärtslipad diamant 0,80 ct, TCr(I)/SI1, GIA certifikat 7286825642, längd 41 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 21 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 2,15 ct, 40 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

BROSCH, 14K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,45 ct, ca Cr(J)/SI, 12 rosenslipade diamanter ca 0,20 ctv, längd 3,5 cm, vikt 2,7 g.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 58 briljantslipade diamanter ca 4,65 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 9,7 g.

Utrop: 51 000 kr

RING, 18K vitguld, odlad golden South Seapärla ca 10,4 mm, briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 16 800 kr

COLLIER, 18K roséguld, 86 briljantslipade diamanter ca 3,92 ctv, ca TW-W/VS, längd 44 cm, vikt 15,9 g.

Utrop: 42 000 kr

RING, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, stl 17,25 mm, vikt 10,4 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, 52 prinsesslipade diamanter, 20 briljantslipade diamanter ca 5,60 ctv, ca TW(G)/VVS-VS, stl 20,25 mm, vikt 11,5 g.

Utrop: 38 000 kr

HÄNGE, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter 0,65 ctv, ca W/VS-SI, hjärta, höjd 2 cm, vikt 1,1 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld, odlad tahitipärla ca 11,9 mm, briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCa(H-K)/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 11,1 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, 14K vitguld, smaragd ca 0,90 ct, briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca W(H)/SI, stl 17,5 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 5 300 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld/silver, halvpärlor, vikt 2,9 g, originaletui.

500 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Nål

NÅL, 14K guld, tigeröga, halvpärlor, längd 7 cm, vikt 2,4 g, etui.

600 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, odlade pärlor ca 6,7 mm, Stockholm 1919, vikt 2,5 g.

Utrop: 900 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, odlade pärlor ca 1,9 mm, pärlemor, Malmö 1932, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 000 kr