21 - 40 av 260
123...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 juni 2019

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 16264, Serie nr. F146155, Cal 3135, Verk nr. 3 0139775, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-AD8/558 B, cert, augusti 2004.

Utrop: 40 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. P137784, Cal 3135, Verk nr. 3 8480324, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-AB5/558 B, cert, augusti 2000.

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (Swiss Made), Ref nr. 14000, Serie nr. A217550, Cal 3000, Verk nr. 1 4873662, Boett nr. 14000, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-X3/557 B, cert, juni 1999.

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Milgauss, Chronometer, Ref nr. 116400 , Serie nr. M727552, Cal 3131, Verk nr. 3 2366793, Boett nr. 2380, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72400-PJ1, ca 2008.

Utrop: 63 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178274, Serie nr. Z017190, Cal 2235, Verk nr. A 2259168, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63160-OP3, ca 2006.

46 000 kr

Utrop: 47 000 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Genève, Toledo, Cal 1132-1, Serie nr. 781218, Boett nr. 630686 / 11100, damur, 23 x 22,5 (28,5) mm, 18K guld, manuell, safirglas (skadat), skadad urtavla, OBS: packning saknas, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1995, box, ytterkartong.

Utrop: 15 000 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos, "Tachymetre", Cal ML112 (Sellita SW500), Ref nr. PT6288-SS001-330, Boett nr. AU-47402 / PT6288, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2016.

7 800 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Quattro, Serie nr. 074/MMV, herrur, 40 x 33,5 (43,5) mm, stål, automatisk, safirglas (repa), datum, utbytt minutvisare, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2005, box (skadad).

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 80364661, Serie nr. 80364661, PIC nr. 2255.80.00, Ref nr. ST 368.1640, Boett nr. 168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, cert, juli 2002, box, ytterkartong.

14 400 kr

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, Constellation, Quadra, Cal 1376, Serie nr. 56765089, PIC nr. 1528.46.00, Ref nr. ST 895.1230, Boett nr. 895.1230, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanter på urtavla (4 st. 8/8), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,23 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6554/866, cert, mars 2001, box (ej komplett).

7 100 kr

Utrop: 6 900 kr

TAG HEUER, Link (200 meters), Serie nr. NM8047, Ref nr. WJF1319.BA0572, Boett nr. WJF131E, damur, 27,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. TW/VVS), briljantkrans (52 st. TW/VVS), ca 0,45 ctv (inkl. urtavla), originallänk, viklås, Ref nr. FAA010-Y-S5/3090 Y, ca 2007, box (skadad), ytterkartong (skadad).

9 200 kr

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1152, Serie nr. 59451981, PIC nr. 3513.30.00, Ref nr. ST 375.0083, Boett nr. 175.0083, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, defekt, buckla (se bild), originallänk, viklås, Ref nr. 1563/850, cert, januari 2006, box, ytterkartong.

8 800 kr

Utrop: 7 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. S793638, Cal 2135, Verk nr. 2695433, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad urtavla, Jubileelänk (skadad, se fördjupad info), viklås (skadad), Ref nr. 62523.D-18-T9/468 B, cert, januari 1995, box, ytterkartong.

13 200 kr

Utrop: 14 000 kr

TAG HEUER, Formula 1, ”Tachymetre”, Serie nr. WKY7794, Ref nr. CAZ1014.BA0842, Boett nr. CAZ1014, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA074-U4-G/3218 G, cert, november 2017, box, ytterkartong.

6 500 kr

Utrop: 6 900 kr

BREITLING, Colt Oceane (500M/1650FT), Chronometre, Cal 77, Verk nr. 1213493, Serie nr. 1213493, Ref nr. A77380, Boett nr. 3809 B5, damur, 33,2 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, gravyr, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W4709/813A, cert, december 2009, box, ytterkartong.

10 800 kr

Utrop: 8 500 kr

CERTINA, DS Podium (100m/330ft), Big Size, "Tachymeter", Serie nr. 10BC0055968, Ref nr. C001.617.11.057.00, Boett nr. C001617 A, kronograf, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, läderband, viklås, ca 2010, box (ej komplett).

1 500 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, Senior, Serie nr. 14610413, Ref nr. 183937, herrur, 36 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), datum, diamanturtavla (12 st. 8/8), skadad urtavla/visare, diamantkrans (49 st. TW/VVS, ca 0,49 ctv), integrerad originallänk, Ref nr. 1087, längd 185 mm, ca 1987, ytterkartong

Utrop: 6 500 kr

CERTINA, DS Action (200m), Cal ETA 2824-2, Serie nr. QGX7BGYKV, Ref nr. C013.407.11.041.00, Boett nr. C013407 A, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 61303 TT0-BC, cert, augusti 2016, box, ytterkartong.

3 600 kr

Utrop: 2 900 kr

HANOWA, Swiss Military, Flagship Chrono, Ref nr. 06-5183.7.13.007, Boett nr. 6-4183.7 / 6-5183.7, kronograf, herrur, 42 mm, svart stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, augusti 2016, box, ytterkartong.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

CARTIER, Santos Demoiselle, Cal 157, Ref nr. W25075Z5, Boett nr. 709708 LX/2698, damur, 21,65 x 28,25, stål, quartz, safirglas (repor), pärlemorurtavla, originallänk (defekt, se fördjupad information), viklås, Ref nr. BRLJ, ca 2005, box.

5 300 kr

Utrop: 5 500 kr