1 - 20 av 178
123...9 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 8 juni

Aktuell budnivå

ROLEX, Oyster Perpetual, Date 34, Chronometer, Ref nr. 115234, Serie nr. K2043221, Cal 3135, Verk nr. 648LF369, Boett nr. 2330, herrur, 34 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 72190A-Z4X/F2J, cert, januari 2016, box (skadad), ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 37 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 116263, Serie nr. F856745, Cal 3135, Verk nr. 3 0567986, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72203-CL10, ca 2004.

Inga bud

Utrop: 56 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. M890160, Cal 4130, Verk nr. C 0390078, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78493-PJ8, cert, november 2009.

Inga bud

Utrop: 110 000 kr

Lägg bud

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor GMT, Chronometer (L Swiss Made L), Cal OP VIII, Verk nr. 532628, Serie nr. K546/800, Ref nr. PAM00244, Boett nr. OP 6768 / BB 1306430, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, gummiband, läderband, viklås, cert, februari 2009, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor Marina, Chronometer (L Swiss L), Cal OP III, Verk nr. 228914, Serie nr. D6770/7000, Ref nr. PAM 00069, Boett nr. OP 6560 / BB 1038026, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), liten sekundvisare, datum, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca februari 2003, box, ytterkartong,

Inga bud

Utrop: 27 000 kr

Lägg bud

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Cal ETA 956.112, Ref nr. 27/8236-23, Serie nr. 1216373, Boett nr. 8236, midsize, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, "Happy diamonds", briljanter (7 st. TW/VVS, 0,39 ctv), cabuchonslipade safirer (5 st. 0,73 ctv), originallänk, viklås, cert, februari 2010, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Cal ETA 956.102, Serie nr. 436078, Ref nr. 27/8250-23, Boett nr. 8245, damur, 26 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla/visare, "Happy Diamonds", briljanter (5 st. TW/VVS), safirer (5 st.), originallänk, viklås, ca 1998.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud

CARTIER, Santos Galbèe, Cal ETA 2671, herrur, 29 x 28 (41) mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. D0211445, totalvikt 130,7 gram, ca 1985, box.

35 000 kr

Utrop: 36 000 kr

Lägg bud

Klockor Piaget

PIAGET, Polo, Cal 857P, Ref nr. 8131 C701, Serie nr. 384304, damur, 20 x 20 mm, 18K gult/vitt guld, quartz, safirglas (nagg, repor), skadad urtavla, integrerad originallänk, Ref nr. 324/329, totalvikt 115,6 gram, ca 1991, serviceetui.

Inga bud

Utrop: 34 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Dégradé Dial", Ref nr. 69173, Serie nr. E195258, Cal 2135, Verk nr. 1525036, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18-O6/468 B, cert, december 1990, box, ytterkartong (skadad).

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Lägg bud

BREITLING, Navitimer, Chronometre, Cal 23 (ETA 7753), Verk nr. 2330510, Serie nr. 2230510, Ref nr. A23322, Boett nr. 4406B3, kronograf, herrur, 41,8 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, läderband, originalspänne, ca 2006, serviceetui.

Inga bud

Utrop: 21 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9299126, Cal 2135, Verk nr. 0595463, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, delvis renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-K6/468 B, ca 1986, box, ytterkartong.

10 800 kr

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (-T Swiss T-), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 7151461, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, Oysterlänk, viklås (1998), Ref nr. 78350-U9/557, cert, juli 1984, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 16 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 16264, Serie nr. Y594004, Cal 3135, Verk nr. 3 9612743, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-DT10/558 B, cert, november 2003.

31 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud

Klockor Bell & Ross

BELL & ROSS, BR 03 Aviation, Serie nr. 02357. Boett nr. BR 03-88-S, herrur, 44 x 44 (51) mm, stål, analog/digital/quartz, safirglas, NATO-band, gummiband, integrerat läderband, originalspänne i stål, cert, juni 2013, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

Klockor Linde Werdelin

LINDE WERDELIN, Oktopus Moon Carbon, Cal 1150 / in-house moon phase, Serie nr. 34/59, Boett nr. OKT.MCBG, herrur, 44 mm, carbon/ceramic/titan/guld, automatisk, safirglas, skeleterad urtavla, månfas-visning, integrerat gummiband, originalspänne (svart stål), cert, april 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (34/59).

Inga bud

Utrop: 59 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (-T Swiss T-), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 5487759, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, minutvisare omluminerad, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. A/557, ca 1978.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), "New Edition", Serie nr. 2767, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, april 2019, träbox, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud

ROLEX, Oysterdate, Precision (-T Swiss T-), Ref nr. 6694, Serie nr. 6591470, Cal 1225, Boett nr. 6694, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-VB/557, ca 1981.

10 000 kr

Utrop: 8 900 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 16263, Serie nr. P256052, Cal 3135, Verk nr. 3 8432142, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-18-AB5/455 B, cert, november 2000.

Inga bud

Utrop: 42 000 kr

Lägg bud