161 - 180 av 260
1...8910...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 juni 2019

Klubbad för

OMEGA, Constellation, "My Choice", Cal 1456, Serie nr. 58461725, PIC nr. 1371.71.00, Ref nr. DG 795.1241, Boett nr. 795.1241, damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), pärlemorurtavla, integrerad originallänk (central bar), viklås, Ref nr. 6562/874, ca 2003.

7 200 kr

Utrop: 6 500 kr

OMEGA, Genève, Dynamic I (-T Swiss Made T-), Cal 601, Serie nr. 29895206, Ref nr. ST 135.0033, Boett nr. 135.033/136.033/165.039/166.039, herrur, 41 x 36,5 (42) mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1153/138, ca 1969.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 171202, damur, 20,5 x 20,5 (28) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), manuell, mineralglas, skadad urtavla ("Spider Dial"), läderband, ca 1980.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

BREITLING, Aerospace, Repetition Minutes, Chronometre, Cal 65, Verk nr. 189067, Serie nr. 189067, Ref nr. F65362, herrur, 40 mm, analog/digital, titan/doublé, quartz, safirglas, utbytta visare, Aerospacelänk (bicolour), viklås, Ref nr. 58053, ca 2000, box, ytterkartong.

6 800 kr

Utrop: 6 900 kr

ZENITH, damur, 27 mm, Cal 14.6, Boett nr. 30.2760.146, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 25065575, Ref nr. CD 135.0020, Boett nr. 135.020 (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1967, metallänk ej original.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 3841997, 14K guld, ankargång, innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1905, etui (J.A Molin, Ur & Optisk Affär Eskilstuna).

8 700 kr

Utrop: 8 900 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Dive Master (500 METERS), Serie nr. 100764967, Ref nr. V241421, kronograf, herrur, 43 mm, svart stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, juni 2015, box, ytterkartong.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Vulcain

VULCAIN, Aviator GMT Pilot (100M-330ft), "Cricket", Cal V-10, Ref nr. 100108.332LDLC, No 016/250, herrur, 42 mm, stål/DLC, manuell, safirglas, alarm, världstider, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Aluminium, Cal 220 MBBB, Verk nr. 126672, Serie nr. L 38488, Ref nr. AL 38 TA, herrur, 38 mm, aluminium/gummi, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, cert, oktober 2000, box.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, Seamaster, s.k. "Transformed Ranchero", Cal 284, Serie nr. 16946762, Ref nr. CK 2990, Boett nr. 2996 1 SC , herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, ca 1958, metallänk ej original.

4 300 kr

Utrop: 2 900 kr

LONGINES, ´15 ´25 ´30, "Reproduktioner av 3 st. modeller från 1915/1925/1930", herrur, 39,5/35,5/32,5 mm, stål, automatisk/manuell, safirglas/plexiglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, tillverkad 1999, cert, april 2009, träbox, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr.0317/1000). Se fördjupad information.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 38633959, Ref nr. MD 136.0102, Boett nr. 136.0102 (LL), herrur, 36 mm doublé (20 micron, skadad), manuell, plexiglas, datum, ca 1974, metallänk ej original.

Utrop: 1 900 kr

IWC, International Watch Co, Schaffhausen, (T Swiss Made T), herrur, 34,5 mm, Cal 8541, Serie nr. 1907493, Boett nr. 1835599 / 810A, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969, box.

11 400 kr

Utrop: 11 600 kr

LONGINES, Charles Lindbergh, Replica av "Hour Angle Watch", Cal L876.2 (L878.4), Serie nr. 56616701, Ref nr. 876.5238.4.011, Boett nr. 876.5238, herrur, 47 mm, stål, manuell, safirglas, öppningsbar bakboett med glasad innerboett, läderband, originalspänne, förlängningsband, ca 1987, flygplan i trä, box (skadad) Limiterad och numrerad (Nr. 527/1000).

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. R675428, Cal 3035, Verk nr. 1957568, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla (Luminova), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-AB11/558 B, ca 1988, box, ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 20 000 kr

IWC, Schaffhausen, Fliegerchronograph, Cal 630/1, Serie nr. 3029577, Ref nr. 3741, Boett nr. 2831069, kronograf, herrur, 36,5 mm, stål, Meca-quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, originalspänne till läderband, cert, oktober 2005, box (skadad), ytterkartong.

15 600 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Oris

ORIS, BC4 Chronograph, Cal 674 (ETA 7750), Serie nr. 29-11963, Ref nr. 01 674 7633 4794-07 5 24 58BFC, Boett nr. 7633-47, kronograf, herrur, 45 mm, svart stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. 07 33 20 47/D12, cert, februari 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 12 000 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 176, Serie nr. 35891469, Ref nr. L5.502.4.79.6, Boett nr. L5.502.4, damur, 22,5 x 27 (33,5) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, Ref nr. L600075172/PD, cert, mars 2012, box, ytterkartong.

3 100 kr

Utrop: 2 600 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. 8131833, Cal 2135, Verk nr. 121124, Boett nr. 69000, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570F-I/68 B, totalvikt 74,8 gram, cert, juni 1984.

38 000 kr

Utrop: 39 000 kr