Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund
15 000 kr 2019-11-29 13:44:17 214276

Auktionsnr: 138

Varunr: 1 594 842

Smycken

Ring

C F CARLMAN, ring, 18K vitguld, 51 diamanter ca 0,86 ctv, mest gammalslipade, ca W-Cr/SI, Stockholm 1946, stl 17 mm, vikt 9,9 g, 8 av de minsta diamanterna skadade, en del av de övriga har nagg, proveniens gåva från skådespelaren Edvard Persson till frun Mim Persson, foto, brev.

15 000 kr

Klubbad till budgivare: 214276

Valuta