1 - 20 av 114
123...6 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 19 oktober

Aktuell budnivå

OMEGA, Speedmaster Professional (T Swiss Made T), "Tachymetre", Cal 861, Serie nr. 44123183, Ref nr. ST 145.0022, Boett nr. ST145022 (C.R.S), kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad visare, läderband, ca 1983.

Inga bud

Utrop: 24 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Tachymetre", "First Generation", Cal 1140 (ETA 2890-2), Serie nr. 50749620, PIC nr. 3510.50.00, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. ST 175.0032 (K.B), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1988.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1155 (ETA 7750), Serie nr. 53690971, PIC nr. 3511.50.00, Ref nr. ST 375.0043, Boett nr. 175.0043/375.0043 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/813, ca 1991.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud

OMEGA, Railmaster, Master Chronometer, Cal 8806, Verk nr. 89248951, Serie nr. 89248951, PIC nr. 220.10.38.20.01.002, Boett nr. STZ006103 (LL), herrur, 38 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. STZ006804-IJD-50, läderband, NATO-band, cert, november 2017, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0316/3557).

Inga bud

Utrop: 39 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Aqua Terra, Railmaster (150m/500ft), Chronometer, Cal 2403 (B), Verk nr. 81720863, Serie nr. 81720863, PIC nr. 2502.52.00, Ref nr. ST 368.1110, Boett nr. 168.1110, herrur, 42,2 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas (repa), glasbaksida, buckla (se bild), originallänk, viklås, Ref nr. 1573/897, servad januari 2019, cert (ej ifyllt), ca 2006, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 16 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 23952990, Ref nr. BA 168.0005, Boett nr. 168005/6, herrur, 34,2 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1966.

16 800 kr

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Genève (-T Swiss Made T-), Chronometer, Cal 602, Serie nr. 27346040, Ref nr. BA 137.0001, Boett nr. 137.001, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1968.

10 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation (OM Swiss Made OM), Chronometer, Cal 1001, Serie nr. 32049426, Ref nr. BA 168.0053, Boett nr. 168.053, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum (växlar sent), urtavla i guld, läderband, ca 1970.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 17843209, Ref nr. OT 14775, Boett nr. 14775 SC-61, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1961.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, s.k. "Uggla", Serie nr. 49505519, Ref nr. BA 198.0155, Boett nr. 198.0155, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas (repor/nagg), dag, datum, diamanter på urtavlan (20 st. 8/8), skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1986.

Inga bud

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81006041, Serie nr. 81006041, PIC nr. 2909.50.XX, Ref nr. SU 368.1653, Boett nr. 168.1653 (LL), herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, NATO-band, ca 2005.

15 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, GMT, "50th Anniversary", Chronometer, Cal 1128, Verk nr. 60346007, Serie nr. 60346007, PIC nr. 2534.50.00, Ref nr. SU 368.1613, Boett nr. 168.1613/368.1613 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, Ref nr. 1513/825, cert (ej komplett), ca 1999, box (skadad).

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 55633057, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1503, Boett nr. 196.1503 / 396.1503 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, utbytta visare, heliumventil, originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 1503/825, ca 1996, serviceetui.

8 600 kr

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Serie nr. 56079426, PIC nr. 2582.80.00, Ref nr. SU 796.1523, Boett nr. 596.1523 / 796.1523, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, originallänk, viklås, Ref nr. 6501/827, ca 1998, box (ej tidsenlig, ej komplett).

4 800 kr

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 59080167, PIC nr. 2517.50.00, Ref nr. ST 396.1113, Boett nr. 196.1113 (LL), herrur, 39,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. 1574/898, ca 2004, box, ytterkartong.

7 600 kr

Utrop: 7 900 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1424, Serie nr. 56795530, PIC nr. 1382.30.00, Ref nr. DE 796.1201, Boett nr. 796.1201, damur, 27,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6551/863, ca 1998.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 55826065, PIC nr. 1572.40.00, Ref nr. ST 795.1201, Boett nr. 795.1201 (LL), damur, 25,5 mm, stål, quartz, safirglas,integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6552/864, cert, september 1999, box (skadad), ytterkartong.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

Lägg bud

OMEGA, Officer, Cal 26.5 T3 P.C.T1, Serie nr. 9752144, Boett nr. 2165, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1942.

4 600 kr

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster 600 (Swiss Made), Cal 601, Serie nr. 23273285, Ref nr. ST 135.0011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, utbytta visare, läderband, ca 1966.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Cal 354, Serie nr. 14268372, Ref nr. CK 2767, Boett nr. 2767-4 SC, herrur, 34,5 mm, stål, hammarautomat, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1954.

4 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud