41 - 60 av 564
1234...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2019

Klubbad för

Ädelstenar Turmaliner

GULBRUN TURMALIN, kuddslipad, 6,02 ct, 14,0x11,8x5,9 mm, nagg.

500 kr

Utrop: 550 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,42 ct, TW(G)/SI1.

Utrop: 5 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,42 ct, Cape(M)/VVS, stark fluorescens.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,43 ct, Cr(J)/SI1, nagg vid rondisten.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,40 ct, TCa(L)/VS1.

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,38 ct, ca TW(G)/VS.

Utrop: 4 200 kr

5 DIAMANTER, briljantslipade, 0,29 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca Cr/SI, längd 38 cm, vikt 3,7 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE M. KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,13 ct, ca W/P, längd 42 cm, vikt 4,2 g, säkerhetskedja ej guld, diamanten har en skada på kronan.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, navettslipad diamant ca 0,07 ct, navettslipade smaragder, stl 17 mm, vikt 2,3 g.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Topas

GUL TOPAS, smaragdslipad, 2,23 ct.

Utrop: 850 kr

Ädelstenar Topas

2 GULA TOPASER, oval blandslipning, 1,84 ctv.

500 kr

Utrop: 600 kr

SALOVAARA, manschettknappar, silver, Åbo 1972, stl 23 x 14 mm, vikt 14,3 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, cabochonslipad ametist, Einari Ailio, Jyväskylä 1962, stl 18 mm, vikt 4,1 g, slitage och skada på ametisten.

Utrop: 225 kr

KALEVALA, brosch och hänge/kedja, brons, Finland, broschens diameter 32 mm, hängets höjd 34 cm, längd 62 cm.

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv ca W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,17 ct ca W/VS, stl 16 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K vitguld, 3 brilj. enligt gravyr 0,21 ctv ca W/VS, en kulett med nagg, stl 18,25 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 2 200 kr

GEORG JENSEN, brosch, Daisy, förgylld sterling silver, svart emalj, diameter 43 mm, vikt 19,8 g, design Anton Michelsen, nål i metall.

750 kr

Utrop: 700 kr