61 - 80 av 564
1...345...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2019

Klubbad för

ARMBAND, sterlingsilver, rund och smaragdslipade akvamariner, längd 19 cm, vikt 16,0 g

2 100 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, kvarts, längd 18,5-22 cm, vikt 11,9 g.

750 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ovalslipade smaragder, diverse färgstenar bl.a safieer, längd 18,5 cm, vikt 13,6 g.

950 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, ljusa akvamariner, justerbar storlek, vikt 8,0 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, ovalslipade safirer, längd 17,5-21,5 cm, vikt 10,2 g.

1 700 kr

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 10 briljanter ca 0,29 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g, gravyr.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca TCa(K)/VS, längd 42 cm, vikt 3,5 g.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, spektrolit, längd 55 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 225 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipad diamanter ca 0,24 ctv, ca TW(F)/VS, vikt 1,2 g, stift, ena diamanten med litet nagg på kuletten.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, silver, längd 19 cm, vikt 21,6 g.

400 kr

Utrop: 275 kr

ALTON, armband, silver, Falköping 1959, längd 17,5 cm, vikt 9,1 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

RING, silver, cabochonslipad malakit, markasiter, stl 18,5 mm, vikt 4,3 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

EFVA ATTLING, ring, Now or Never, sterlingsilver, stl 17,5 mm, vikt 9,1 g, slitage.

Utrop: 700 kr

BROSCH/HÄNGE, gulmetall, korall.

750 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, korall, längd 62 mm, vikt 11,9 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, silver, korall, längd 40 cm, vikt 4,8 g.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, odlad pärla, ca 6,0 mm, stl 16 mm, vikt 2 g.

Utrop: 700 kr

BROSCH, gulmetall, koraller, orienatliska pärlor, längd 5 cm.

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, korall, 9,4 x 8,4 mm, Malmö 1920, vikt 1,5 g.

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade smaragder, vikt 4,2 g, stift.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr