281 - 300 av 330
1...14151617 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 februari 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 112 navettslipade diamanter ca 6,36 ctv, ca gröna- gula- bruna- och orangefärgade nyanser/VS-P, 4 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TCa-Ca(K-N)/P, 417 åttkantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-TCa(F-L)/VS-P, höjd 7,0 cm, vikt 23,5 g, stift, en åttkantslipad diamant saknas, flera diamanter har nagg.

Utrop: 37 000 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 1,01 ct, Fancy Deep Orange-Yellow/P1, GIA report 6187634723, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 4,3 g.

23 000 kr

Utrop: 26 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/silver, halvpärlor, rosenslipade diamanter, höjd 3,5 cm, vikt 5,6 g, skruvmekanism, säkerhetskedjor i silver, etui.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, längd 21,5 cm, vikt 32,0 g.

KEDJA, 18K guld/vitguld, längd 47 cm, vikt 73,1 g.

BROSCH, 18K guld, pärlor, G.A Cedergren, Stockholm 1853, vikt 11,8 g, bucklor, etui.

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,72 ctv enligt gravyr, ca TW(F-G)/VS, stl 18 mm, vikt 6,3 g.

4 600 kr

Utrop: 5 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,45 ct enligt gravyr, ca TW(F)/VS, stl 18 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 8 000 kr

DIAMANT, 0,61 ct, briljantslipad, ca TCr(I)/VVS2, HRD cert 180000156937.

Utrop: 11 200 kr

RING, 14K vitguld, granat, 56 åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv ca W/VS-SI, stl 16,5+ mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade south sea pärlor, akvamariner 3,51 ctv, 2 briljanter 0,07 ctv, stift, vikt 8,0 g.

Utrop: 7 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitgulld, 2 odlade South Seapärlor ca 13,2 mm, briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCa/SI-P, höjd 3 cm, vikt 10,5 g.

17 800 kr

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, rubiner ca 4,61 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca W-Cr/P, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g, några rubiner med mindre nagg.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld delvis förgyllt, navetteslipad diamant ca 0,25 ct, FLY/VS, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-Cr/P samt LY/P, stl 16,25 mm, vikt 2,7 g.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 63 briljantslipade diamanter ca 5,21 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 11,7 g.

Utrop: 41 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 1,47 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 18 mm, vikt 3,7 g.

9 400 kr

Utrop: 10 500 kr

CARMOSÉRING, 14K vitguld, behandlad jade, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,36 ctv, stl 17,75+ mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, behandlad, jade, 8 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/VS, höjd 3,5 cm, vikt 32 g, stift, snurrebussar saknas.

Utrop: 4 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, hjärta, 5-radig ankarlänk, 18K vitguld, 136 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, längd 42 cm, vikt 21,9 g.

Utrop: 19 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter 0,56 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS-SI, Guldsmeders Inköps Ab, Uppsala 1977, stl 17,5 mm, vikt 4,4 g, 2 diamanter med nagg på kulett,

Utrop: 5 200 kr