1 - 20 av 247
123...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 mars

Klubbad för

TISSOT, PR 516 GL, Cal 2481, Serie nr. 15524389, Boett nr. 44X-573-1X, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1972.

Utrop: 3 700 kr

IWC, Schaffhausen, Ingenieur, Cal 80110, Serie nr. 2627080, Ref nr. 322701, Boett nr. 3079808, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert, juni 2007, box, ytterkartong (skadad).

33 500 kr

Utrop: 27 000 kr

IWC, UTC (Universal Time Coordinated), TZC, Cal 37526, Serie nr. 2736248, Ref nr. 3251001, Boett nr. 2771606, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, två tidszoner, läderband, originalspänne, cert, juli 2000, box, ytterkartong.

19 800 kr

Utrop: 20 500 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 85472963, Serie nr. 85472963, PIC nr. 2201.50.00, Ref nr. SU 368.1651, Boett nr. 168.1651 (GX), herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1580/952, cert, december 2011, box, ytterkartong.

24 500 kr

Utrop: 19 000 kr

BREITLING, Chrono Callisto (Swiss Made), Cal 11 (Lemania 1873), Verk nr. 4464805, Serie nr. 14804, Ref nr. 80520 D, kronograf, herrur, 35 mm, bicolour, manuell, mineralglas, Rouleauxlänk (stål/guld), viklås, ca 1990.

9 000 kr

Utrop: 6 900 kr

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Racing", "Tachymetre", Cal 1143 (ETA 2890 A2), Serie nr. 55453950, PIC nr. 3510.12.00, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/811, ca 1996.

Utrop: 19 600 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Worldtimer, Cal SS G14, Serie nr. 57, Boett nr. SS-1741-WT, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.

12 000 kr

Utrop: 11 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 79350, Serie nr. 3063492, Ref nr. 3714-38, Boett nr. 3365996, kronograf, herrur, 40,9 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), läderband, originalspänne, ca 2008.

41 000 kr

Utrop: 30 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco (200m/660ft), "Base 1000", "BRIT Award 2014", Cal RW 5010 (ETA 7753), Serie nr. V387974, Ref nr. 7810-BK-BRT14, Boett nr. 7850, kronograf, herrur, 46 mm, svart PVD//titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, hörlurar, tillverkad 2014, ca 2014, box.

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), s.k. "Fat Four", Chronometer, Ref nr. 16613, Serie nr. P948191, Cal 3135, Verk nr. 3 9081889, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93253-DE8/701, ca 2001.

Utrop: 88 000 kr

TAG HEUER, Carrera, Day Date, Calibre 5, Cal 5 (SW 220-1), Serie nr. RZG2372, Ref nr. WAR201C.BA0723, Boett nr. WAR201C-1, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA067-X-G1/3178 X, ca 2016.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Skydiver, Cal SS G5, Serie nr. 2056, herrur, 44,2 mm, stål, analog/digital, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, december 2011, box, ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 10 500 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD PERREGAUX, Richeville, "Tachymetre", Cal 2280, Verk nr. 881, Serie nr. 3445, Boett nr. 2750, kronograf, herrur, 35,5 x 37 (45,5) mm, stål, automatisk, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2000.

12 800 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis Small Second, Date, (30 BAR/300M), "Maldives Limited Edition", Cal 643 (ETA 2834-2), Serie nr. 3120688, Ref nr. 01 643 7654 71 85, Boett nr. 7654, herrur, 46 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, integrerad originallänk, viklås, gummiband, viklås, ca 2011, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0587/2000).

9 500 kr

Utrop: 9 900 kr

BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 1628462, Serie nr. 1628462, Ref nr. A3733053/A717, Boett nr. 0214B4, unisex, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), briljantkrans (40 st. TW/VS, 0,761 ctv), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W0214/376A, cert, maj 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 44 000 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 157, Boett nr. 723788VX / 3170, damur, 24 x 24 (30,5) mm, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, cert, juni 2015, box.

20 500 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 76080, Serie nr. F411157, Cal 2230, Verk nr. A 0853268, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78240-AD12/566 B, cert, maj 2005, box, ytterkartong.

20 500 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. V599102, Cal 4130, Verk nr. C 0474603, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78593-LT2, cert, december 2009.

Utrop: 128 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 81658119, Serie nr. 81658119, PIC nr. 2225.80.00, Ref nr. SU 378.0522, Boett nr. 178.0522, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504/826, ca 2010.

Utrop: 17 800 kr

TAG HEUER, 2000 Exclusive, Professional (200 meters), Serie nr. ZN2164, Ref nr. WN1110.BA0332, Boett nr. WN1110, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA003-G-C8/3069, cert, juni 2002, box, ytterkartong.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr