241 - 247 av 247
1...111213 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 mars 2020

Klubbad för

must de CARTIER, Must 21, Cal 81, Boett nr. 901030926, damur, 28 mm, bicolour, quartz, mineralglas (skadat), defekt, integrerad originallänk (skadad, se bild), viklås, ca 1990.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Chrono Classic, "Tachymeter", Serie nr. 080316491, Ref nr. V241122, kronograf, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, ca 2010.

Utrop: 1 600 kr

THOMAS DELASALLE, London, fickur, 54 mm, Serie nr. 8373, silver, spindelgång, nyckeldragare, liten sekundvisare, datum, stoppknapp som stannar balansen, skadad urtavla, ytterboett, 61 mm, bucklor, ca 1800.

Utrop: 2 900 kr

THOMAS RUSSELL & SON, Church S.t, Liverpool, Chronograph Centre Seconds, fickur, 55 mm, Serie nr. 87079, Boett nr. 87079, silver, ankargång, centrumsekund, stoppknapp som stannar balansen, bucklor, ca 1890.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Petite Promesse, Serie nr. 5801142, Ref nr. M0A10289, Boett nr. 65811, damur, 23,5 x 22 mm, stål, quartz, safirglas (repor), pärlemorurtavla med diamanter, skadad urtavla (spricka), diamanter på boetten (0,18 ctv inkl. urtavla), originallänk, Ref nr. PM WE, cert, augusti 2016, box.

Utrop: 7 300 kr

must de CARTIER, VLC, Cal 90, Boett nr. 023453 / 590004, damur, 24 mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne i gulmetall, cert, juni 1989, box, ytterkartong.

3 200 kr

Utrop: 2 600 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece Le Chronographe, Cal ML 106, Serie nr. AO70152, Ref nr. MP7128-SS001-320, Boett nr. MP 7128, kronograf, herrur, 45 mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. 508-000031, cert, april 2013.

Utrop: 17 200 kr