Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 19

Varunr: 1 633 370

Smycken

Ring

RING, 18k guld, smaragdslipad gul safir ca 10,00 ctv, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, Juvelfabriken, Stockholm, 1950-tal, stl 17,25 mm, vikt 9,7 g, en diamant med äldre briljantslipning, en diamant skadad, safir med inneslutning som når ytan och mindre nagg samt skada på kulett.

14 000 kr

Klubbad till budgivare: 27693

Valuta