41 - 60 av 275
1234...14 Gå till
Just nu klubbas Pant online. Gå in här

Avslutad | Moderna – Lördag 18 april

Klubbad för

CLAES GIERTTA, brevkniv, sterlingsilver, signerad, Stockholm 1983, längd 21,5 cm, vikt 88,9 g. (d)

700 kr

Utrop: 600 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld/guld, 25 briljantslipade diamanter 0,25 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15,75 mm, Stockholm 1984, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 800 kr

OLE LYNGGAARD, lås, 14K guld, briljantslipad diamant 0,01 ct, vikt 10,8 g, kedja, 6 -radig, oxiderat sterlingsilver/14K guld, längd 79 cm, vikt 58,4 g.

Utrop: 11 200 kr

RING, 18K vitguld, 47 baguette- och briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K vitguld, 17 trapet- och briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 3,8 g, storleksändrad, en diamant har nagg på ena hörnet.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 trapet- och briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, vikt 2,0 g, stift.

3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 17 trapet- och briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 1,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

GEORG JENSEN, Magic, ring, 18K guld, en del, stl 18,25 mm, vikt 8,5 g.

Utrop: 4 500 kr

GAUDY, ring, platina, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/SI, briljanter ca 0,0,8 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 18,0 g, gravyr, slitage.

6 400 kr

Utrop: 5 500 kr

HELALLIANSRING, 14K vitguld, 17 ovalslipade diamanter ca 2,89 ctv, från vita till gröna/SI-P1, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 18 000 kr

TOUS, ring, 18K guld, rundslipad citrin, 4 briljantslipade diamanter 0,04 ctv, ca W(H)/VS, stl 18,75 mm, vikt 4,3 g.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

HAND, alliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,72 ct enligt gravyr, ca W(H)/SI, rubin, stl 17+ mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 12 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 prinsesslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, en diamant ca TCa(K-L), stl 18,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 44 000 kr

THERESIA HVORSLEV, ringset om 5 ringar, 18K guld/sterlingsilver, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16,5 mm, vikt 8,4 g. (d)

7 100 kr

Utrop: 5 600 kr

COLLIER, sterlingsilver, stel, hamrad yta, Smide och Form, Stockholm 1993, mått 13 x 13,5 cm, vikt 39,5 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

GUNILLA LANTZ, hänge, sterlingsilver, 3 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca W(H)/VS-SI, höjd 26 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 300 kr

DAMIANI, örhängen, Beam, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,64 ctv, ca TW/VS, vikt 11,4 g, clips/stift.

13 600 kr

Utrop: 15 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Bow Wow Wow Ring, sterlingsilver, signerad, Stockholm, stl 17 mm, vikt 10,9 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver, nr 425, design Lene Munthe, stl 17,25 mm, vikt 5,3 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver, Hans Hansen för Jensen, Danmark 1990-tal, stl 15,5 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 550 kr