161 - 180 av 218
1...891011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 april 2020

Klubbad för

TAG HEUER, Link (200 Meters), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. RRF2065, Ref nr. CJF2110-0, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. FAA037-Y-F3/3091 Y, ca 2005.

5 300 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Original, Senator Manual Skeletonized, Cal 49-18, Verk nr. 293, Serie nr. 167, Ref nr. 1-49-18-01-05-30, Boett nr. 051977, herrur, 42 mm, 18K rosa guld, manuell, safirglas, skeletterad, glasbaksida, läderband, viklås i 18K rosa guld, cert, februari 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 160 000 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Heritage Spirit, Moonphase, Cal 29.14 (SW 300-1), Verk nr. 4810, Serie nr. PLBD3FV3, Ref nr. 111185, Boett nr. 7305, herrur, 39 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, månfas, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, februari 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 57 000 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Heritage Spirit, Perpetual Calendar, Cal 29.15 (SW 300-1), Serie nr. PLGD3DH5, Ref nr. 110714, Boett nr. 7306, herrur, 39 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, januari 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 95 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, MDM, Geneve, Cal 1270, Serie nr. 239102, Boett nr. 1620.2, kronograf, herrur, 37 mm, stål/guld, MecaQuartz, safirglas (nagg/repor), datum, ca 1990.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Constellation ´95, Cal 2520 (A), Serie nr. 90254525, PIC nr. 1592.30.00, Ref nr. ST 766.1201, Boett nr. 766.1201 (LL), damur, 27,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6551/863, cert, december 2007, box, ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

LONGINES, Dolce Vita, Serie nr. 29505080, Ref nr. L5.655.4.79.6, herrur, 26,5 x 32 (40) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2000, box, ytterkartong.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 39095707, Ref nr. BD 132.9051, Boett nr. 132.9051 /1181, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1975, box (skadad).

5 300 kr

Utrop: 3 400 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1432, Serie nr. 46591258, Ref nr. MD 196.0263, Boett nr. 196.0263 (PWC), herrur, 32 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1984, box.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 20460361, Ref nr. ST 135.0003, Boett nr. 135.003-62-SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1963, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

BREITLING, Aerospace, Repetition Minutes, Cal 65, Serie nr. 17430, Ref nr. F65062, herrur, 40 mm, analog/digital, titan/doublé, quartz, safirglas, Aerospacelänk (bicolour), viklås, 2000.

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Cal 40,6S.T2.17P, Serie nr. 7428492, Boett nr. 7592388, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1927.

Utrop: 8 200 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 13048149, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-8, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1952.

Utrop: 1 900 kr

CERTINA, Labora, Cal KF 324 B, Serie nr. 712321, Boett nr. 87614, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1942.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

JAEGER-LECOULTRE, Club, Cal AS 1900/01, Serie nr. 1150083, Boett nr. 200501, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.

5 200 kr

Utrop: 5 200 kr

IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 79350, Serie nr. 3063492, Ref nr. 3714-38, Boett nr. 3365996, kronograf, herrur, 40,9 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), läderband, originalspänne, ca 2008.

33 000 kr

Utrop: 30 000 kr

must de CARTIER, Colisée, Cal 90, Boett nr. 045208 / 590002, damur, 24 mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

CARTIER, Panthère, Cal 157, Boett nr. 1070 / C116165, damur, 21,5 x 21,5 (30) mm, 18K guld, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, augusti 1995, box (skadad).

16 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Tärnan

TÄRNAN, "Waterproof", Boett nr, 135394 / 17554, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadade visare (saknar lysmassa), läderband, ca 1950.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Constellation Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 19671892, Ref nr. BA 168.0005, Boett nr. 168.005/6 SC-62, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1962.

22 000 kr

Utrop: 12 000 kr