1 - 20 av 218
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 april 2020

Klubbad för

OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10416531, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-6 / 101, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1945.

7 500 kr

Utrop: 7 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 118338, Serie nr. K599567, Cal 3155, Verk nr. 3 1377955, Boett nr. 2098, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8 + 2 st. baguetter, briljanter på hornen (32 st. TW/VVS, ca 0,51 ctv), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 83208-OP10, längd 185 mm, totalvikt 173,4 gram, ca 2006.

Utrop: 165 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Deepsea, Sea-Dweller (12800 ft=3900 m), Chronometer, Ref nr. 116660, Serie nr. 301H56Q6, Cal 3135, Verk nr. 2002R367, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring (Cerachrom), heliumventil, Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 98210-T2G/Q8U, cert, januari 2015.

94 000 kr

Utrop: 95 000 kr

CERTINA, DS-3, Super PH 1000M (T Swiss Made T), Cal 919-1, Ref nr. 919.1301.41, Boett nr. 919.1301.41 (C.B), herrur, 45 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, defekt (manuell uppdragning), ca 1976, metallänk ej original.

14 200 kr

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, Speedmaster, "Mark 4,5", "Tachymetre", Cal 1045, Serie nr. 39186867, Ref nr. ST 176.0012, Boett nr. 176.0012, kronograf, herrur, 41,5 x 45 mm, stål, automatisk, mineralglas, dag (tyska), datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla (lume saknas på index), originallänk, viklås, Ref nr. 1162/172, ca 1976.

14 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 080 TEEA, Verk nr. 294754, Ref nr. BB 38 SS CH, Serie nr. L17568, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 2008.

Utrop: 42 000 kr

BREITLING, Cosmonaute (T Swiss Made T), "Scott Carpenter Mercury 7", Cal 12 (Lemania), Verk nr. 4501950, Serie nr. 10 0014/1000, Ref nr. A12022, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, manuell, safirglas, 24-timmarsvisning, utbytta visare, vridbar räknesticka, läderband, viklås, tillverkad 1996, cert, maj 2001, box (skadad), ytterkartong. Limiterad och numrerad ( Nr. 0014/1000).

24 000 kr

Utrop: 20 000 kr

SEIKO, Sportura, Kinetic (100M), Cal 9T82, Serie nr. 2D0004, Boett nr. 9T82-0AC0, kronograf, herrur, 41 mm, stål, kinetic, hardlexglas (nagg), datum, skadade urtavlor, glasbaksida, integrerad originallänk (skadad), viklås, Ref nr. 32F7-G.I, ca 2002.

Utrop: 4 400 kr

BREITLING, Aerospace Evo, Chronometre, Cal 79, Verk nr. 6041094, Serie nr. 6041094, Ref nr. E7936310/BC27, Boett nr. 0717 B5, herrur, 43 mm, titan, SuperQuartz, safirglas, analog/digital, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W0917, cert, november 2017, box, ytterkartong.

16 000 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67193, Serie nr. L295801, Cal 2130, Verk nr. 1273591, Boett nr. 67000, damur, 25 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-N2/491 B, cert, november 1989, box, ytterkartong.

15 600 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Constellation, ´95 Mini, Cal 1456, Serie nr. 59092073, PIC nr. 1267.75.00, Ref nr. DB 895.1203, Boett nr. 895.1203 (LL), damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8), skadad urtavla, briljantkrans (30 st. TW/VVS, 0,33 ctv), integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6553/865, ca 2004, box.

14 200 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster 600, "Concentric Circle Dial", Cal 601, Serie nr. 22347804, Ref nr. ST 135.0011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1965.

5 200 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 12948689, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-6, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1951.

6 400 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, (T Swiss Made T), "Tachymetre", Cal 1341, Serie nr. 3511812, Boett nr. 9803, kronograf, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1975.

8 600 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Serie nr. 1793245, Ref nr. 278509-6003, Boett nr. 8509, damur, 30 mm, stål/rosa guld, quartz, safirglas, datum, briljanter (5 st. TW/VVS, 0,15 ctv), krona med safir (1 st. 0,10 ctv), originallänk, viklås, cert, april 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 30 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Serie nr. 1546217, Ref nr. 278475-3016, Boett nr. 8475, damur, 35 mm, stål, quartz, safirglas, datum, briljanter (3 st. TW/VVS, 0,15 ctv), safir (1 st. 0,17 ctv), gummiband, originalspänne, cert, maj 2010, box.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, design Henning Koppel, Serie nr. 000455, Boett nr. 417, kronograf, unisex, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, inre glasring med briljanter (50 st. TW/VS, ca 0,75 ctv), läderband, ca 2014.

8 600 kr

Utrop: 7 900 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, B.zero1, Serie nr. D7087, Boett nr. BZ 22 S, damur, 22 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerat läderband, viklås, ca 2000.

3 500 kr

Utrop: 3 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (-T Swiss T-), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 6692385, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-H/557 ca 1983.

17 000 kr

Utrop: 15 000 kr

ROMILLY, A Paris, fickur, 44,5 mm, kvartsrepeter (defekt), 18K guld, spindelgång, nyckeldragare, urtavla ej signerade, defekt, mönster, ca 1790.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr