181 - 200 av 218
1...91011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 april 2020

Klubbad för

OMEGA, Genève, Cal 565, Serie nr. 31449590, Ref nr. BA 162.0010, Boett nr. 162.010, herrur, 31 x 31 (37) mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1969.

5 600 kr

Utrop: 5 600 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 57450031, PIC nr. 2264.50.00, Ref nr. SU 396.1640, Boett nr. 196.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås (defekt), Ref nr. 1610/930, ca 2001.

12 800 kr

Utrop: 8 500 kr

LONGINES, Ultronic (T-Swiss Made-T), Cal 6312 (ESA 9162), Serie nr. 51298847, Boett nr. 16/266047 / 8623 2, herrur, 35 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Master Co-Axial, Chronometer, Cal 8500, Verk nr. 87208069, Serie nr. 87208069, PIC nr. 231.10.42.21.03.003, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1567/693, ca 2016.

28 500 kr

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, Speedmaster, "Apollo XI 20th Anniversary, US Market", Professional (T Swiss Made T), "Tachymètre", Cal 861, Verk nr. 48267416, Serie nr. 48267416, PIC nr. 3590.59.00, Ref nr. ST 345.0022.101, Boett nr. 145.022 (ADB), kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, buckla bezel (se bild), originallänk, viklås, Ref nr. 1479/812, ca 1992, Limiterad och numrerad (Nr. 1565/2000).

34 000 kr

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1154 (ETA 7750), Verk nr. 48604352, Serie nr. 48604352, PIC nr. 2298.80.00, Ref nr. TI 378.0504, Boett nr. 178.0504/378.0504 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, titan, automatisk, safirglas (nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504/826, ca 1995.

16 000 kr

Utrop: 16 000 kr

MEISTERSINGER, City Edition, "Stockholm", Cal SW 200--1, Ref nr. ED-C18-Stockholm, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, februari 2020, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 4/10).

Utrop: 13 500 kr

FICKUR, 40,5 mm, Nr. 12741, 18K flerfärgat guld, spindelgång, nyckeldragare, defekt, emalj, ca 1800, nyckel, fickurskedja i gulmetall.

Utrop: 6 500 kr

CERTINA, DS Podium, Precidrive, "Tachy", "WRC", Serie nr. 15BC0026454, Ref nr. C001.647.17.207.10, kronograf, herrur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, gummiband, viklås, Ref nr. C640.13AA/RTQ, cert, juli 2015, box, ytterkartong, LTD (Nr. 1652/500).

Utrop: 3 600 kr

TISSOT, Silen-T, Serie nr. TKQ-BB-23459, Ref nr. T40.1.486.51, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, alarm, originallänk, viklås, Ref nr. Z360, cert, juli 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 2 200 kr

LONGINES, Ultra-Chron (Swiss Made), Cal 431, Serie nr. 14828845, Boett nr. 4032 1, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, ca 1968, metallänk ej original.

6 000 kr

Utrop: 4 900 kr

VISCONTI, GMT Sport, Cal SOP 9351/A10.2, Serie nr. 1021310538, Ref nr. 102-01-106, herrur, 43 mm, svart PVD/titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2013, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 038/250).

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

JAEGER-LE COULTRE, Memovox (T Swiss Made T), Cal K911, Serie nr. 2022982, Ref nr. 11013, Boett nr. 1231148 / 11013, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, alarm, renoverad urtavla/visare, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

Utrop: 14 000 kr

CITY, herrur, 38 mm, Cal ETA 2784, Boett nr. 286673, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad visare (saknar lysmassa), läderband, ca 1975.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Movado

MOVADO, Solidograf, "Anti-Magnetic", Cal 75, Boett nr. B 79621 / 12810, herrur, 31,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1955.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, "Aug.Ljungqvist, Stockholm", fickur, 53,5 mm, Boett nr. 1029096, silver (0,800), ankargång, bucklor, ca 1900.

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 17373616, Ref nr. CK 14701, Boett nr. 14701 2 SC (C.B), herrur, 33,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum (defekt), defekt (akut servicebehov), ca 1959, metallänk ej original.

3 300 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, herrur, 30,5 x 30,5 (35,5) mm, Cal 1430, Serie nr. 46543449, Ref nr. BA 192.0911, Boett nr. 192.911 BZ, 18K guld, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1984.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

LONGINES, Evidenza, Cal 602 (ETA 2897-5), Serie nr. 33041598, Ref nr. L2.672.4.73.6, Boett nr. L2.672.4, herrur, 33,10 x 38,75 (45) mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, gångreservsindikator, originallänk, viklås, Ref nr. L600075273, längd 185 mm, ca 2016.

Utrop: 5 900 kr

OMEGA, Officer, Cal 26.5 T3 P.C.T1, Serie nr. 9590278, Boett nr. 10322712, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1943.

1 900 kr

Utrop: 1 300 kr