201 - 208 av 208
1...91011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 maj 2020

Klubbad för

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, Uni-Compax, Cal 285, Serie nr. 1609553, Boett nr. 12445, kronograf, herrur, 34,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, buckla bakboett, läderband, ca 1952,

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (Swiss), Super Precision, Ref nr. 5506, Serie nr. 546281, Cal 1530, Verk nr. 78772, Boett nr. 5506 (K.B), herrur, 33 mm, doublé (40 micron, skadad), automatisk, plexiglas (skadat), skadad urtavla, läderband, ca 1960.

13 000 kr

Utrop: 12 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer Chrono Edition ”La Cumbre Volcano”, Cal 89365, Serie nr. 3978208, Ref nr. 379505, Boett nr. 3993968, kronograf, herrur, 44 mm, svart stål/gummi, automatisk, safirglas, datum, flyback, integrerat gummiband med snabbfästen, originalspänne i stål, cert (ej komplett), ca april 2017, box. Limiterad till 500 exemplar.

Utrop: 45 000 kr

Klockor Bell & Ross

BELL & ROSS, Instrument de Marine, Cal BR-CAL.203 (ETA 6498-2), Serie nr. 097/500, Ref nr. BR01-CM-203, herrur, 46 x 46 mm, brons/trä/titan, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne i brons, cert, december 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 97/500).

24 000 kr

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (Swiss Made), Ref nr. 67180, Serie nr. W555395, Cal 2130, Verk nr. 3062659, Boett nr. 67000, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), utbytt urtavla/visare (Luminova), Oysterlänk, Ref nr. 78340, viklås (till Jubileelänk, utbytt), Ref nr. 62510D-S V3/590 B, ca 1995.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 84979493, Serie nr. 84979493, PIC nr. 2209.50.00, Ref nr. SU 168.1653, Boett nr. 168.1653 (LL), herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1580/952, cert, april 2011, box, ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision (T – Swiss – T), Ref nr. 6494, Serie nr. 258543, Cal 1210, Verk nr. N40206, Boett nr. 6494 (IV 56), herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum (Roulette), skadad urtavla, skadad hals, Oysterlänk (Folded, kortas ej), viklås, Ref nr. 7835-1.71/257, OBS: längd 178 mm, tillverkad fjärde kvartalet 1956.

Utrop: 13 600 kr

JAEGER-LE COULTRE, Memovox (T Swiss Made T), Cal K911, Serie nr. 2022982, Ref nr. 11013, Boett nr. 1231148 / 11013, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, alarm, renoverad urtavla/visare, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

Utrop: 13 000 kr