161 - 180 av 208
1...891011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 maj 2020

Klubbad för

OMEGA, Genève, Electronic "f 300 Hz", Chronometer, Cal 1260 (ESA 9164), Serie nr. 35657586, Ref nr. ST 198.0031, Boett nr. 198.031, herrur, 38 mm, doublé, stämgaffel, plexiglas, dag (svenska), datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1972.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Dolce Vita, Serie nr. 29505080, Ref nr. L5.655.4.79.6, herrur, 26,5 x 32 (40) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2000, box, ytterkartong.

Klockor Roger Dubuis

ROGER DUBUIS, Hommage, Cal RD620, 4689, Serie nr. P39OCC, Ref nr. DBHO0565, Boett nr. 87720, herrur, 42 mm, 18K rosa guld, automatisk (microrotor), liten sekundvisare, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, mars 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 84 000 kr

CARTIER, Tank, Cal 19, Boett nr. 8190010273, unisex, 23,5 x 23 (30,5) mm, 18K guld, quartz, mineralglas, datum, månfas, läderband, viklås i 18K guld, ca 1990.

22 500 kr

Utrop: 23 000 kr

LONGINES, "Advocate", unisex, 20 x 32 mm, Cal 25.17 ABC. (9LT-LXW), Serie nr. 8561308, Boett nr. 116986, 14K vitguld, manuell, plexiglas, diamanturtavla (17 st. 8/8), liten sekundvisare (utbytt), formverk, boett signerad: Longines-Wittnauer, läderband, "Extract from the Archives", leveread till den amerikanska (USA) agenten Longines-Wittnauer Watch Co 20/11 1952.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cosmic (-T Swiss Made T-), Cal 752, Serie nr. 27616958, Ref nr. ST 166.0036, Boett nr. 166.036, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag (svensk), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1162/525, ca 1968.

6 100 kr

Utrop: 4 900 kr

LONGINES, herrur, 37 mm, Cal 12.68Z, Serie nr. 9917675, Boett nr. 6555 4 / 90, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverade visare, läderband, ca 1955, box.

8 000 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 32 mm, Cal 3050, Serie nr. 660320, Boett nr. 280, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

4 400 kr

Utrop: 3 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 41, Chronometer, Ref nr. 126333, Serie nr. 863F77H8, Cal 3235, Verk nr. F2143416, Boett nr. 2480, herrur, 41 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 62613-6LV/6HM, cert, mars 2019.

Utrop: 100 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 32 mm, Cal 2990, Serie nr. 301584, Ref nr. 221, Boett nr. 221-2, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1948, box.

6 000 kr

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. N501580, Cal 2135, Verk nr. 2094560, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D18-R8/468 B, cert (ej komplett), ca 1993.

39 500 kr

Utrop: 38 000 kr

ZENITH, Captain, Chronometre, Cal 2542 PC, Serie nr. 6876553, Boett nr. 187D534, herrur, 37,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, originallänk, längd 180 mm, ca 1969.

7 000 kr

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. L941408, Cal 3135, Verk nr. 5193596, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 H 18-O8/455 B, cert, januari 1990.

Utrop: 49 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, HS 288, Tempo-Matic (Swiss Made T), Cal 2562 PC (Zenith), Boett nr. 127E508 / GR 7200-07, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Classique, Serie nr. 1638822, Boett no. 250.1.10, unisex, 23,5 x 33 (38,5) mm, 18K guld, quartz, sapphire crystal, date, leather strap, originalspänne i 18K guld, ca 1992.

42 000 kr

Utrop: 43 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, "Tachymetre", Cal 1340, Serie nr. 4231848, Boett nr. 9801, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, läderband, skadad urtavla, ca 1976.

16 000 kr

Utrop: 12 000 kr

MIRONA, (T Swiss Made T), kronograf, Cal Valjoux 7733, Boett nr. 3739, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.

3 000 kr

Utrop: 1 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116200, Serie nr. Z450174, Cal 3135, Verk nr. 3 1318875, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-OP12, cert, april 2007.

Utrop: 55 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 34 mm, Cal 3000, Serie nr. 590198, Boett nr. 278, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1955.

4 400 kr

Utrop: 2 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1500, Serie nr. 3518427, Cal 1570, Verk nr. D373237, Boett nr. 1500, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett (hårt polerad), Oysterlänk (1982), viklås, Ref nr. 78350-G/557, ca 1973.

Utrop: 25 000 kr