81 - 100 av 208
1...456...11 Gå till
Sortering

Avslutad | Klockor – Lördag 2 maj 2020

Klubbad för

Klockor Omega

OMEGA, fickur, 53 mm, savonett, Cal 19 SB, Serie nr. 6423620, Boett nr. 6499788, 18K guld, ankargång, gravyr, monogram, bucklor, ca 1922.

12 200 kr

Utrop: 13 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Constellation (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 24451424, Ref nr. CD 168.0004, Boett nr. 168.004 (K.B), herrur, 35,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

4 800 kr

Utrop: 4 200 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Constellation Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 24454155, Ref nr. CD 168.0005, Boett nr. 168.005 (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1966, metallänk ej original.

7 600 kr

Utrop: 4 200 kr

Visa vara

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Nabucco (200m/660ft), Cal ETA 2824-2, Serie nr. V740162, Boett nr. 3900, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. G4.07, ca 2007.

Återropad

Utrop: 2 700 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster, Polaris, Cal 1455, Serie nr. 50316032, Ref nr. DR 795.1022, Boett nr. 795.1022, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk (stål, skadad, se fördjupad information), viklås (skadat), Ref nf. 6155/449, ca 1987.

Återropad

Utrop: 2 200 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. L840264, Cal 2135, Verk nr. 1412090, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad urtavla, skadad krona, defekt (rostskadad, se fördjupad info), Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62523 D-18-O5/468 B, ca 1990.

12 800 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Klockor Seiko

SEIKO, Diver´s (200m), Cal 7S26, Serie nr. 690596, Boett nr. 7S26-0020, herrur, 42 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, NATO-band, ca 2016.

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor IWC

IWC, Schaffhausen, Pilot Classic, Cal 79320, Serie nr. 3375499, Ref nr. 3717-01, Boett nr. 5001787, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, cert, december 2011.

24 000 kr

Utrop: 25 000 kr

Visa vara

Klockor Cartier

must de CARTIER, Tank, Cal 90, Boett nr. 107919/590005, unisex, 23 x 23,5 (30,5), förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.

7 800 kr

Utrop: 3 900 kr

Visa vara

Klockor Tag Heuer

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Serie nr. RRR6347, Ref nr. WAF1424.BB0814, Boett nr. WAF1424, damur, 27 mm, bicolour, quartz, safirglas (nagg/repor), datum, pärlemorurtavla, originallänk, viklås (skadat), Ref nr. FAB010-G-Y4/3112 G, cert, oktober 2006, box, ytterkartong.

Återropad

Utrop: 3 400 kr

Visa vara

Klockor Övriga klockor

DULFI, Chronographe, Cal Landeron 48, Boett nr. 22739, kronograf (defekt), herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett (bucklor), textilband, ca 1955.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

Visa vara

Klockor Longines

LONGINES, Golden Wing, Serie nr. 27874749, Boett nr. L3.106.4, damur, 25 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 27605, ca 1995.

2 700 kr

Utrop: 1 300 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Genève, Cal 625, Serie nr. 37208413, Ref nr. ST 511.0469, Boett nr. 5110469, herrur, 24,5 x 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, ca 1973.

2 800 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Heritage, Black Bay Bronze, (200m:660ft), Cal MT5601, Serie nr. I714121, Ref nr. 79250BM, herrur, 43 mm, brons, automatisk, safirglas, läderband, originalspänne, NATO-band, cert, september 2018, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Klockor Longines

LONGINES, Legend Diver Watch (30bar (300meter), Cal L633.5 (ETA 2824-2), Serie nr. 36138684, Ref nr. L3.674.4.50.0, Boett nr. L3.674.4, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, läderband, ca 2010.

13 800 kr

Utrop: 8 500 kr

Visa vara

Klockor Certina

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Cal 320, Serie nr. 3021476, Boett nr. 81101, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1956.

Återropad

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor Tissot

TISSOT, Antimagnetique, Cal 27-3, Serie nr. 1688516, Boett nr. 6072/3 / 6076, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1946.

2 700 kr

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Övriga klockor

MARDON, Fleet, "T Swiss Made T", Cal Valjoux 7733, Boett nr. 63-16-01, kronograf, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10131941, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-2 / 2146, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1944.

7 800 kr

Utrop: 3 200 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 90318960, PIC nr. 1272.75.00, Ref nr. DB 795.1202, Boett nr. 795.1202 (LL), damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8), integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6552/864, cert (ej ifyllt), ca 2008.

8 400 kr

Utrop: 7 500 kr

Visa vara

Om auktionen