121 - 140 av 208
1...678...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 maj 2020

Klubbad för

CERTINA, DS Action (200m), Cal ETA 2824-2, Serie nr. QGX7BGYKV, Ref nr. C013.407.11.041.00, Boett nr. C013407 A, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 61303 TT0-BC, cert, augusti 2016, box, ytterkartong.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

SEIKO, Kinetic (100M), Cal 5M82A, Serie nr. 860708, Ref nr. SKA791P1, Boett nr. 5M82-0BE0, herrur, 42 mm, stål, kinetic, hardlexglas, datum, läderband, originalspänne i stål, ca 2018, box, ytterkartong.

2 000 kr

Utrop: 1 100 kr

CERTINA, DS Action, Precidrive, (300m/1000ft), Serie nr. DE2ZQDPZT, Ref nr. C032.410.11.041.00, Boett nr. C032410 A, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. C032410 A/RTO-JA, ca 2017, box, ytterkartong.

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 9863059, Cal 3035, Verk nr. 1956140, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-L8/455, ca 1987.

37 000 kr

Utrop: 38 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. S839670, Cal 2135, Verk nr. 2876987, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18-T10/468 B, cert, oktober 1995.

34 000 kr

Utrop: 31 000 kr

Klockor Linde Werdelin

LINDE WERDELIN, Oktopus Moon Carbon, Cal 1150 / in-house moon phase, Serie nr. 34/59, Boett nr. OKT.MCBG, herrur, 44 mm, carbon/ceramic/titan/guld, automatisk, safirglas, skeleterad urtavla, månfas-visning, integrerat gummiband, originalspänne (svart stål), cert, april 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (34/59).

Utrop: 47 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme Black I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 454, kronograf, herrur, 44,5 mm, DLC (Diamond Like Carbon), automatisk (svart rotor), safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, september 2009, box, ytterkartong.

14 200 kr

Utrop: 14 000 kr

IWC, Schaffhausen, Fliegeruhr Chronograph, Cal 79320, Serie nr. 3637844, Ref nr. IW377706, Boett nr. 5320005, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, viklås, cert, augusti 2016, box.

30 000 kr

Utrop: 31 000 kr

TAG HEUER, Formula 1, Serie nr. WWV2126, Ref nr. WAZ1112.BA0875, Boett nr. WAZ1112, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA073-0-G-E3, cert (digitalt), februari 2017, box (ej komplett), ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 538, Serie nr. 34113204, Ref nr. L5.656.4.16.6, Boett nr. L5.656.4, kronograf, herrur, 28 x 33,5 (42) mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600075183, cert, oktober 2009, box, ytterkartong.

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, "25th Anniversary 1993-2018", Cal SS G7 (Sellita SW 300-1), Boett nr. SS-1841-LTD, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, april 2020, box, ytterkartong. Limited Edition, totalt 100 klockor tillverkade.

14 800 kr

Utrop: 12 000 kr

SEIKO, Prospex, Professional (1000m), "Tuna", Serie nr. 629/800, Ref nr. S23627J1, Boett nr. 7C46-0AM0, herrur, 49,4 mm, cermet (keramik/titan/stål), quartz, safirglas, dag, datum, gummiband, originalspänne i titan, cert, april 2020, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 629/800).

Utrop: 18 000 kr

SEIKO, Prospex, Diver´s 200m (Kinetic), Serie nr. 441168, Ref nr. SUN021P1, Boett nr. 5M85-0AB0, herrur, 48 mm, stål, kinetic, safirglas, datum, 2 tidszoner, gummiband, originalspänne, cert, april 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 3 400 kr

SEIKO, Astron, GPS Solar, "Novak Djokovic", Ref nr. SSE143J1, Boett nr. 8X42-0AD0, herrur, 46 mm, svart stål/keramik, quartz (Solar), safirglas, stort datum, världstider, gummiband, viklås, cert, april 2020, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0077/5000).

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

IWC, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal 53 (H5), Serie nr. 630015, Boett nr. 758187, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, gravyr, bucklor, ca 1915, läderpåse, etui (G.W.Linderoth, kungl Hofurmakare Stockholm).

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Sector

SECTOR, 650, Cal ETA 7750, Boett nr. 2623965035, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, orginallänk, viklås, Ref nr. AC4, cert, september 1998.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

LONGINES, Conquest, Cal L633, Serie nr. 52581738, Boett nr. 17415032 / 1044 1 633, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1972.

2 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Fortis

FORTIS, B-42 (Swiss Made), "Tachymetre", Cal ETA 7750, Ref nr. 656.10.141, Boett nr. 11508, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, september 2010, box, ytterkartong.

9 300 kr

Utrop: 7 900 kr

CLASSIC, herrur, 37 mm, Cal ETA 2472, Boett nr. 1219, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

Utrop: 2 900 kr

JAQUET-DROZ, ”20 Atm”, ”T Swiss Made T”, herrur, 36 mm, Cal ETA 2452, Boett nr. 912 / 4387, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, gummiband (Tropic), ca 1970.

5 400 kr

Utrop: 5 800 kr