841 - 860 av 866
1...424344 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 juni 2020

Klubbad för

Berlock Pandora S925 11,4g Ø1,5cm, med svarta stenar

Utrop: 375 kr

Örhängen ett par S925 1,0g, udda stopp

25 kr

Utrop: 50 kr

Hänge S925 0,6g, Fyrklöver med emalj

25 kr

Utrop: 50 kr

Kedja Pansar S925 2,7g 44,0cm, med karbinhakelås

125 kr

Utrop: 75 kr

Ring S925 8,6g Ø16½, med lila sten, stenens mått: 12,0 x 19,0mm

Utrop: 200 kr

Armband med plattor, Wiwen Nilsson, S925 41,3g 19,0cm, bredd: 2,0cm, Lund 1971. Bruksslitage

6 000 kr

Utrop: 7 200 kr

Hänge S925 4,4g, mått: 2,0 x 3,0cm, Hjärta med bärnsten

75 kr

Utrop: 100 kr

Örhängen ett par S925 2,2g, Hjärtan

Utrop: 75 kr

Hänge Sahara S925 3,2g, mått: 2,0 x 2,7cm, Hjärta

Utrop: 100 kr

Ring S925 3,0g Ø18

75 kr

Utrop: 100 kr

Kedja Kullänk S925 6,3g 45,0cm, med karbinhakelås

125 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Gustavsberg, design: Lisa Larsson, modell: "Charlotta" ur serien "ABC-flickorna", höjd: 16,0cm, glaserad stengods

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

Figurin Palshus Danmark, design: Kjeld Jordan "Elefant", H: 12,5cm, glaserad stengods

275 kr

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Otto Pedersen, stående modell i trä, höjd: 26,0cm, slitage / skavd, signerad OTTO P med brännstämpel

Utrop: 1 000 kr

Musikinstrument Träblås

Trumpet Stradivarius Vincent Bach, sterling silverpläterad, modell: 72, snr: 511232 L, tillverkningsår 1999, i fodral, med munstycke Vincent Bach 5C, garantibevis & kvitto från 2001-02-27 (Oregon, USA), bruksskick, alla spelstilar/high range

12 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Teckning, signerad Karlmark 1964, Två kvinnor, 39x56cm (inkl. ram), gouache på papper, i ram

Utrop: 150 kr

Tryck, signerad Yngve Berg 1962, Fiskmarknad, 58x37,5cm (inkl. ram), bildtryck på papper, i ram

Utrop: 150 kr

Akustisk gitarr, Aria, modell: AW75, snr: 92060006, stålsträngad, bruksslitage; repig, lackskador på kroppen, nagg i kanterna, i mjukt fodral

550 kr

Utrop: 350 kr

Musikinstrument Träblås

B-Trumpet Vincent Bach, Elkhart USA. snr: 605614 ML, med munstycke Bach 3C, bruksslitage; repig med buckla, i fodral. Tillkommer 3st sordiner samt trumpetstöd.

Musikinstrument Träblås

Piccolatrumpet Yamaha Japan, modell: YTR-6810 S, snr: 694726, fyra ventiler, med munstycke Yamaha Japan 14A4a, ett extra stämrör, i fodral, användarslitage