281 - 300 av 339
1...14151617 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juni 2020

Klubbad för

COLLIER, pärlemorskal, onyx, odlade barocka sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 68 cm.

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 6 mm, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 50 cm.

Utrop: 300 kr

HELALLIANSRING, platina, åttkantslipade diamanter, Stockholm 1940, stl 16,5 mm, vikt 1,7 g, graverad, skev, storleksändrad, spricka i lödning, slitage, två diamanter med små skador.

850 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/SI, ankarlänk, längd 19 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 5 400 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, citrin 25 x 30 mm, höjd på hänge 60 mm, längd på kedja 50 cm, Ceson, Göteborg 1960, vikt 46,4 g.

2 300 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, odlad pärla 7,3 mm, 2 gammalslipade diamanter, stl 17 mm, vikt 2,6 g, ringskena något skev.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor 6,5 mm, 2 gammalslipade diamanter, stift, vikt 3,0 g, pärlorna är slitna.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca W/P, stl 4,2 g, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 7 600 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca W-TCa/P, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 4 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad granat ca 0,52 ct, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K vitguld, briljanter ca 0,12 ctv, ca W(H)/SI, stl 16,75 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 6 rubiner, 5 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 4,2 g.

9 800 kr

Utrop: 11 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cabochonslipade krysopraser, Wissings Guld, Linköping, höjd 15 mm, vikt 8,3 g, clips.

Utrop: 2 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 2,2 g, stift.

Utrop: 4 400 kr

HÄNGE, 18K guld, droppslipad safir ca 0,70 ctv, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 22 mm, vikt 3,2 g, en diamant skadad och en med nagg på kuletten.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, 3 smaragder ca 0,56 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 6,0 g, storleksändrad, sprickor i ringskenan, en smaragd skadad och en med nagg, en diamant skadad och en med natural.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, granat ca 0,55 ct, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-CR/P; längd 40 cm, vikt 1,9 g.

Utrop: 2 400 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,42 ctv, ca TW-Cr/P, längd 44 cm, vikt 3,2 g.

Utrop: 13 000 kr