1 - 20 av 441
123...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 juli

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld med ametist 14x8 mm längd 17-18 cm vikt 2,4 g

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

DOP HÄNGE, 18K guld,diamant 0,01 ct, 0,2 g

425 kr

Utrop: 275 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad tanzanit 0,60 ct, 38 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW-TCr(G-I)/P, stl 17 mm, vikt 2,2 g.

3 400 kr

Utrop: 3 900 kr

RING, platina, 21 baguette- och 42 briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TCr-Cr(I-J)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,3 g, 1 briljantslipad diamant skadad.

Utrop: 11 600 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir 1,08 ct, 12 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca TCr-TCa(I-K)/P, stl 17 mm, vikt 2,8 g, nagg på safiren och en diamant.

Utrop: 7 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 16 mm, vikt 1,9 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,31 ct, ca Cr(J)/VS2, Stockholm 1974, stl 18 mm, vikt 2,0 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, ca W/VS, höjd 18 mm, vikt 0,8 g.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 blå safirer, briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca TW/SI, höjd 9 mm, stift, vikt 2,5 g.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, 14K vitguld, 50 briljantslipade diamante ca 2,00 ctv, ca TCr-CA/P längd 17,7 cm, 15,5 g, en diamant saknas.

7 300 kr

Utrop: 8 000 kr

RING, 14K guld, navetteslipad rubin, stl 17 mm, vikt 2 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K guld, safirer, åttkantrslipade diamanter ca 0,12 ctv, längd 18 cm, vikt 5,8 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 0,28 ctv enligt gravyr, ca W(H)/VS-SI, rubiner, safirer, smaragder, stl 17,75 mm, vikt 4,3 g, några ädelstenar med små nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

MICHELSEN, brosch, sterlingsilver, signerad Sengel, Stockholm 1953, mått 65 x25 mm, vikt 8,4 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Kvarts

KVARTS, 4 st, ametister och citriner, olika slipningar, 27,53 ctv, nagg och slitage.

400 kr

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, ovalslipad, 1,92 ct, rosa, inneslutning når ytan.

275 kr

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, rektangulär, 0,42 ct, liten skada och nagg.

375 kr

Utrop: 175 kr

ARMRING, silver, ametister, stel, Torsten Mähls Guld & Silveratelje, Katrineholm 1957, innermått 6,5 cm, vikt 21,0 g.

650 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, fjäril, silver, blå och vit emalj, 55x20 mm, vikt 9,6 g.

850 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, förgyllt silver, vit emalj, Norge, diameter 42 mm, vikt 23,1 g.

550 kr

Utrop: 600 kr