41 - 60 av 441
1234...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 juli 2020

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW/SI, Atelier Ajour, Stockholm 1967, stl 16,75 mm, vikt 2,7 g, nedsliten fattning, diamanten har tjock rondist och naturaler vid rondisten.

3 200 kr

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, svarta stenar, pansarlänk, Atelje Waldemar Jonsson, signerad Stigbert, mått hänge 60 x 43 mm, längd kedja 50 cm, vikt 24,7 g, slitage.

550 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, smaragd 0,20 ct enl gravyr, stl 17,75 mm, vikt 2,3 g smaragd med nagg, skada invid rondisten och inneslutningar som når ytan.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 smaragder 0,40 ctv enligt gravyr, vikt 1,2 g, stift, smaragder med nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragd 0,15 ct enl gravyr, höjd 12 mm, kedja 44 cm, vikt 1,6 g, smaragd med skada, nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 000 kr

DOSA, silver, invändigt förgylld, slät med lock, Johan Henrik Lampa, Stockholm 1818, höjd 35 mm, diameter 66 mm, vikt 82,9 g.

950 kr

Utrop: 650 kr

ÖRHÄNGEN, silver, rökkvarts, krokar, höjd 26 mm, vikt 4,1 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 14K guld och silver, diamanter, höjd 57 mm, vikt 6,6 g, alla diamanter är skadade.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K guld, längd 52,5 cm.

500 kr

Utrop: 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 2,2 g.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 svarta briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, stl 19,25 mm, vikt 2,7 g, gravyr.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 svarta briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, stl 19 mm, vikt 2,8 g, gravyr.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI, stift, vikt 1,8 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Smycken Enstenshänge

HÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct, ca W/VVS, 6 klor, vikt 0,3 g, nagg på kulett.

Utrop: 3 600 kr

Smycken Enstenshänge

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct, ca TW/VVS, 6 klor, vikt 0,3 g, nagg på kulett.

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade Rubiner ca 0,50 ctv, stift, vikt 0,9 g.

2 000 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,60 ctv, TW(G)/SI1, GIA Diamond dossier 1319238648 och 2327740113, stift

Smycken Ringskena

ENSTENSRING/FATTNING, platina utan mittsten, bredd 2,6 mm, fattning för briljantslipad sten ca 0,5 ct, 4 klor, stl 15,25+ mm, vikt 5,1 g,

Utrop: 3 300 kr

ARMBAND, 2 - radigt, odlade pärlor, lås i 18K guld, längd 16 cm, vikt 20,5 g.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K guld med mabépärla, längd 38,5 cm, vikt 41,4 g.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr