1361 - 1380 av 1 387
1...686970 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 september 2020

Klubbad för

Kaffeskedar 10st 127,7g 120,0mm, danska silverstämplar, graverade handtag

Utrop: 850 kr

Bordsskedar 6st S830 245,9g 182,0mm, danska silverstämplar, graverade handtag

Utrop: 1 600 kr

Parti Silver S830 379,6g, 10st udda bestick i samma modell, danska silverstämplar, slitet och buckligt, graverat

Utrop: 2 400 kr

Parti Silver S830 333,5g, 10st udda bordsbestick, danska silverstämplar, slitet och graverat

Utrop: 2 200 kr

Parti Silver S830 184,6g, 8st udda serveringsbestick samt 1st servettring, med sten, danska silverstämplar, slitet och graverat

Utrop: 1 200 kr

Kaffeskedar 11st S830 148,4g 112,0mm, modell: Slottsbarock, Hallbergs guldsmed Stockholm, årsstämplade mellan: 1939-59

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Moccaskedar 12st S830 114,4g 89,0mm, Hallbergs guldsmed Stockholm, årsstämplade mellan: 1952-58

600 kr

Utrop: 750 kr

Moccaskedar 6st S830 82,1g 115,0mm, modell: Olga, årsstämplade: 1991

450 kr

Utrop: 550 kr

Moccaskedar 6st S830 82,9g 115,0mm, modell: Olga, årsstämplade: 1995

Utrop: 550 kr

Armband S835 2,9g 18,5cm, bredd: 0,2-0,5cm, med stenar, litet knyck i länken

Utrop: 50 kr

Kedja Venezia S925 4,8g 45,0cm, med springlås

75 kr

Utrop: 100 kr

Hänge S925 0,4g, Droppe

25 kr

Utrop: 50 kr

Kaffesked 6st S830 72,9g 120,0mm, modell: Svensk, årsstämplad: 1986

400 kr

Utrop: 500 kr

Bordsgafflar 5st S830 176,5g 177,0mm, modell: Svensk, årstämplade: 1990-91

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Bordsknivar 5st S925 319,3g 210,0mm, modell: Svensk, G.A.B, blad i stål, årsstämplade: 1989, -90 & -91.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Väska Chanel Classic Jumbo Flap Bag, svart quiltat läder, detaljer i gulmetall, justerbar axelrem, mått: 23x34x10cm, 3st innerfack, 1 ytterfack, hologrammärkt: 3939294, med certifikat, dustbag (ej original). Lätt bruksslitage; mindre repor på lädret

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Karaff, Orrefors, design: Olle Alberius, ofärgat glas, höjd: 24,0cm, i kartong, spricka i handtaget

25 kr

Utrop: 200 kr

Vaser 2st, Bing & Gröndal, höjd: 7,0cm, modell: Blå Måsen, med guldkant, nr. 672

125 kr

Utrop: 50 kr

Fat 2st, Bing & Gröndal Danmark, Ø9,8cm, modell: Blå Måsen, nr. 332

100 kr

Utrop: 50 kr

Vas Bing & Gröndal, h: 13,5cm, modell: Blå Måsen, med guldkant, nr. 678

125 kr

Utrop: 75 kr