1341 - 1360 av 1 387
1...67686970 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 september 2020

Klubbad för

Ring S925 4,0g 18½, med emalj, Yin Yang

Utrop: 150 kr

Sedelklämma S925 13,7g, mått: 3,5x5,0cm, genombrutet mönster

125 kr

Utrop: 100 kr

Servettring S925 22,8g Ø5,0cm, öppen modell

Utrop: 200 kr

Sedelklämma Georg Jensen, metall, Ø49,0mm

175 kr

Utrop: 50 kr

Fickur Remontoin 20 Rubis, boettnr. 7678, S800 tvåfärgad 34,2g 35mm, manuell, liten zon till sekundvisare, plastglas, bruksskick

200 kr

Utrop: 75 kr

Fickur Viking Ankarur, boettnr. 224211, S800 tvåfärgad 78,3g 50mm, manuell, liten zon till sekundvisare, plastglas, bruksslitage, i etui

325 kr

Utrop: 200 kr

Tesil på fot, 2 delar, S830, 156,0g, höjd: 5,0cm, med blomdekor, bruksslitage

Utrop: 1 100 kr

Ljusstakar ett par, Ainar Axelsson GAB, S925 401,3g, höjd: 20,0cm, dekor vid fötterna, årsstämplade 1967-68, fyllda fötter, bruksanvända, liten buckla på ena

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Tårtkniv S830 107,3g, 240,0mm, engelska silverstämplar, blomdekor, metalldel inuti för fäste vid handtag, monogramgravyr på bladet, användarslitage

275 kr

Utrop: 400 kr

Tårtspade S830 75,5g, 210,0mm, danska silverstämplar, del i rostfritt stål med silverhandtag

50 kr

Utrop: 75 kr

Matpusher W&S Sorensen Danmark S925 36,0g 124,0mm, del i metall med silverhandtag

125 kr

Utrop: 50 kr

Bestick 4st udda S830 141,0g, del i stål med silverhandtag, danska silverstämplar, bruksskick/skadat

25 kr

Utrop: 50 kr

Babybestick 2st W&S Sorensen Danmark S830 49,3g 145,0mm, modell: Patricia, 1 sked och 1 gaffel, bruksskick

250 kr

Utrop: 300 kr

Serveringssked W&S Sorensen Danmark S830 66,7g 208,00mm, modell: Patricia, bruksskick

350 kr

Utrop: 425 kr

Tårtspade S830 73,2g 197,0mm, med genombruten dekor i handtaget, danska silverstämplar, graverad

Utrop: 500 kr

Bordsskyffel Sterling 227,2g 325,0mm, stämplad: Tiffany&Co, monogramgraverad i handtaget, allmänt bruksslitage

Utrop: 1 500 kr

Kompottskedar 2st S830 38,7g 115,0-140,0mm, danska silverstämplar

200 kr

Utrop: 250 kr

Kaffeskedar 10st S830 151,3g 122,0mm, danska silverstämplar

Utrop: 1 000 kr

Kaffeskedar 6st S830 93,7g 119,0mm, danska silverstämplar

Utrop: 600 kr

Moccaskedar 10st S830 104,2g 105,0mm, danska silverstämplar

Utrop: 700 kr