61 - 80 av 200
1...345...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 oktober 2020

Klubbad för

OMEGA, Speedmaster, Classic, "Heritage", Cal 1110 (2892-2), Serie nr. 51624672, Ref nr. DA 166.0285, Boett nr. 166.0285 / 366.0885 (K.B), herrur, 35 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1990.

Utrop: 8 500 kr

TISSOT, Heritage, Navigator, Chronometre, Special Edition, Cal 2893-3, Verk nr. 57365, Serie nr. 7790, Ref nr. T078.641.16.037.00A, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, 24-timmarsvisning, världstider, glasbaksida, läderband, viklås i stål, cert, december 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 8 500 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 25165, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, gravyr, ca 1920.

Utrop: 8 200 kr

TAG HEUER, Link (200 Meters), Serie nr. RBY0786, Ref nr. CJF1312.BA0580, Boett nr. CJF1312, kronograf, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. TW/VVS-IF, CA 0,91 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. FAA017-Y-L6/3098 Y, cert, augusti 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 8 000 kr

LONGINES, Heritage 1951, Cal L683 (ETA 7753), Serie nr. 38018583, Ref nr. L2.745.4.73.2, Boett nr. 3393, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, april 2012, box, ytterkartong (skadad).

8 000 kr

Utrop: 7 900 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Cal 5, Ref nr. WAN2111.BA0822, Serie nr. RMU0161, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA040-Y-F9/3103, cert (digitalt), juni 2018, box, ytterkartong.

8 600 kr

Utrop: 7 900 kr

ZENITH, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 2471192, Boett nr. 246844, 14K guld, ankargång, gravyr, monogram, ca 1920, läderpåse, etui (Knut Thyselius, Urmakeri Strängnäs).

Utrop: 7 700 kr

ZENITH, Chronomètre, fickur, 47,5 mm, Serie nr. 2018849, Boett nr. 170582, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1916, fickurskedja i gulmetall.

7 500 kr

Utrop: 7 700 kr

OMEGA, fickur, 50 mm, savonett, Cal 37.6S 17P, Serie nr. 8516811, Boett nr. 9432501, 14K guld (Boliden), ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1939, etui (G.Moström, Ur & Optik Folkungagatan 81, Sthlm).

7 400 kr

Utrop: 7 600 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917F, Serie nr. 6608568, Cal 2030, Verk nr. 872788, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk (skadad), viklås (defekt), Ref nr. F/468, cert, december 1981, box.

16 400 kr

Utrop: 7 500 kr

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 27.0S, Serie nr. 8663518, Boett nr. 5185 5 / 110, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1952, metallänk ej original.

Utrop: 7 500 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece Le Chronographe, Cal ML 106, Serie nr. AO70152, Ref nr. MP7128-SS001-320, Boett nr. MP 7128, kronograf (defekt), herrur, 45 mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. 508-000031, cert, april 2013.

11 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Ebel

EBEL, Brasilia, Cal 78 (ETA 2512), Boett nr. 878023 / 879, herrur, 33 x 30 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

Utrop: 6 900 kr

Klockor Rado

RADO, Sintra, Multifunction, Serie nr. 06303082, Boett nr. 193.0354.3, herrur, 31 x 39 mm, svart high-tech ceramics, quartz, safirglas, analog/digital, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04516, ca 2010, box.

Utrop: 6 900 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, herrur, 26 x 31,5 (34,5) mm, Cal ETA 2512, Boett nr. 2024 / 62251, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980.

7 100 kr

Utrop: 6 200 kr

LONGINES, Conquest (300 meter/1000ft), Cal L667.2 (ETA 7750), Serie nr. 34748688, Ref nr. L3.662.4.56.6, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600125025, cert, oktober 2010, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 6 200 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, fickur, 50 mm, Cal 73 (H4), Serie nr. 854467, Boett nr. 882515, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad krona/ställaxel, ca 1927.

5 700 kr

Utrop: 5 900 kr

LONGINES, Les Grand Classiques, Présence, Cal L156, Serie nr. 35562732, Ref nr. L4.743.6.32.2, herrur, 33,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, cert, september 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 5 700 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, s.k. "Pie Pan", Cal 551, Serie nr. 19017551, Ref nr. CK 14900, Boett nr. 14900 SC-61 (SGR), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas (skadat), skadad urtavla, läderband, ca 1961.

10 400 kr

Utrop: 5 200 kr

ZENITH, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 2744178, Boett nr. 287627, 14K guld, ankargång, gravyr, bucklor, ca 1926, fickurskedja i gulmetall, etui.

Utrop: 5 200 kr