41 - 60 av 200
1234...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 oktober 2020

Klubbad för

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 3549248, Boett nr. 5590436, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, innerlock i 18K guld, monogram, buckla, ca 1916, fickurskedja i gulmetall, läderpåse, etui (A.W.Sjöbeck & Co Örebro).

13 600 kr

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 58120661, Pic nr. Ref nr. SU 196.1523, Boett nr. 196.1523 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, NATO-band (Cordura), ca 2002.

Utrop: 14 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 529, kronograf, herrur, 44,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, gummiband, läderband, originalspänne, cert, juni 2011, box, ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 76094, Serie nr. P848194, Cal 2230, Verk nr. A 0406776, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), defekt, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-DE1/591 B, cert, december 2001, box.

19 800 kr

Utrop: 13 000 kr

IWC, fickur, 49 mm, savonett, Cal 74 (H4), Serie nr. 618022, Boett nr. 708568, 18K guld, ankargång, glas saknas, urtavla ej signerad, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1914.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Tachymetre", Cal 1143 (3220), (ETA 2890A2), Serie nr. 56066175, PIC nr. 3510.50.00, Ref nr. SU 375.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, utbytt modulverk vid service, utbytta visare, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/811, ca 1998.

17 400 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Oris

Utrop: 11 600 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal ETA 2671, Boett nr. 296180847, herrur, 29 x 28 (41) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 0284/1287, längd 185 mm, ca 1984, box (till must de Cartier).

14 600 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal 975 (17 stenar, 16 size), Serie nr. 734500, Boett nr. 569543, 14K flerfärgat guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, ca 1908.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Equinoxe, "Reverso", Cal 1655, Serie nr. 45316989, Ref nr. ST 386.0813, Boett nr. 186.0013 / 386.0813, herrur, 27 x 30 (39) mm, analog / digital, stål, quartz, mineralglas, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1366/357, ca 1982.

7 900 kr

Utrop: 10 000 kr

Klockor Frederique Constant

FREDERIQUE CONSTANT, Genève, Healey, Cal ETA 7750, Serie nr. 0087, Ref nr. FC-392CH6B4, kronograf, herrur, 43 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i doublé, stoppur, 58 mm, vitmetall, mekanisk, tillverkad 2010, cert, juli 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0087/1888).

Utrop: 9 900 kr

LONGINES, Heritage Diver, Cal L633 (ETA 2824-2), Serie nr. 42663938, Ref nr. L2.795.4.52.0, Boett nr. L2.795.4, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, läderband, originalspänne, ca 2016, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

CARTIER, 21 Chronoscaph, Cal 272, Boett nr. 2424/117349PL, kronograf, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. UFJE, cert, oktober 2007, box, ytterkartong.

10 600 kr

Utrop: 9 500 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, Schaffhausen, frackur, 44,5 mm, Cal 952, Serie nr. 2078188, Ref nr. 5205, Boett nr. 2076374 / 5205, 18K guld, ankargång, cert, maj 1977, fickurskedja i gulmetall, läderpåse, box.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Skydiver, Cal SS G5, Serie nr. 2622, herrur, 44,2 mm, stål, analog/digital, quartz, safirglas, gummiband, originalspänne, ca 2013.

10 600 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos, "Tachymetre", Cal ML112 (Sellita SW500), Serie nr. AVC-06743, Ref nr. PT6288-SS001-330-1, Boett nr. PT6288, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, september 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

LONGINES, Heritage, Telemeter Chronograph, Cal 688, Serie nr. 39156739, Ref nr. L2.780.4.18.2, Boett nr. L.2.780.4, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert (ej komplett), ca april 2014, box, ytterkartong.

8 500 kr

Utrop: 8 900 kr

BREITLING, Aerospace, Repetition Minutes, Chronometre, Cal 65, Verk nr. 94395, Serie nr. 94395, Ref nr. E65362, herrur, 40 mm, analog/digital, titan, quartz, safirglas, Professionallänk I, viklås, Ref nr. 4299/124E, cert, april 2001, box, ytterkartong.

11 200 kr

Utrop: 8 900 kr

ZENITH, Chronomètre, fickur, 48,5 mm, Serie nr. 2559332, Boett nr. 12514, 18K guld, ankargång, defekt, bucklor, ca 1921.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 611, Serie nr. 23729045, Ref nr. BA 136.0010, Boett nr. 136.010, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr, cert, april 1968, metallänk ej original, box.

8 700 kr

Utrop: 8 500 kr