21 - 40 av 200
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 oktober 2020

Klubbad för

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, Cal 79320, Serie nr 2616098, Ref nr. 371928, Boett nr. 3096111, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerad originallänk, viklås, ca 2006.

Utrop: 27 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 8576731, Cal 3035, Verk nr. 1173068, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-I9/455, ca 1984.

35 000 kr

Utrop: 27 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 67193, Serie nr. R399903, Cal 2130, Verk nr. 0823548, Boett nr. 67000, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), utbytt urtavla/visare (Luminova), Oysterlänk, viklås (1997), Ref nr. 78343-18-Z9/490 B, ca 1987.

28 500 kr

Utrop: 27 000 kr

TISSOT, Heritage, Navigator, Chronometre, Cal 2893-3, Verk nr. 58639, Serie nr. BN3 CKC WH4, Ref nr. T915.641.76.037.00A, herrur, 43 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, 24-timmarsvisning, världstider, glasbaksida, läderband, viklås i doublé, cert, december 2017, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 114/333).

31 500 kr

Utrop: 27 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional, Planet Ocean (600m/2000ft), Chronometer, "Quantum of Solace", Cal 2500 (C), Verk nr. 81988342, Serie nr. 81988342, Ref nr. 222.30.46.20.01.001, Boett nr. 168.1658 (LL), herrur, 45,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1588/951, servad juni 2020, ca 2008, box, ytterkartong, Limiterad och umrerad (Nr. 1318/5007).

27 000 kr

Utrop: 26 000 kr

Klockor Concord

CONCORD, unisex, 23 mm, Serie nr. 916051, Boett nr. 20-20-544, 14K guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 177-180 mm, totalvikt 74,1 gram, ca 1995, box, ytterkartong.

Utrop: 25 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 84708949, Serie nr. 84708949, PIC nr. 213.30.42.40.01.001, Ref nr. SU 378.0523, Boett nr. 178.0523 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504/826, cert, juli 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 24 000 kr

Klockor Maurice Lacroix

Utrop: 23 500 kr

TAG HEUER, Carrera, Calibre 16, Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. RHY0204, Ref nr. CV2A1AC.FC6380, Boett nr. CV2A1AC, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC5068-Y-N2, cert (digitalt), juni 2017, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 23 000 kr

FICKUR, "Le Coultre & Co", 51 mm, savonett, kvartsrepeter, Cal Le Coultre & Co, Boett nr. 6018, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, vargtänder, ej signerad urtavla/boett, gravyr, buckla, ca 1893.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 60500865, Serie nr. 60500865, PIC nr. 2531.80.00, Ref nr. SU 368.1623, Boett nr. 168.1623 / 368.1623 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2000, box (skadad).

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6917, Serie nr. 6318660, Cal 2030, Verk nr. 808326, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 6251, längd 160-170 mm, totalvikt 55,2 gram, cert, oktober 1981, box (ej komplett).

30 500 kr

Utrop: 19 000 kr

SEIKO, Grand Seiko GMT, Cal 9F86A, Serie nr. 880046, Ref nr. SBGN005, Boett nr. 9F86-0AB0, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, Ref nr. AA1Y-B-F/C13, cert, februari 2019, box, ytterkartong.

20 500 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Rado

RADO, Sintra Skeleton, Chronometer, Cal ETA 2892S2, Serie nr. 11727434, PIC nr. R13669152, Ref nr. 01.656.0669.3.015, Boett nr. 656.0669.3, herrur, 35 x 44,5 mm, high-tech ceramics, automatisk, safirglas, skeletterad urtavla, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04518, cert, september 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 17 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 527, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål / titan, analog / manuell, digital / quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, cert, december 1999, box, ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, Roadster, Cal 3110 (ETA 2892A), Ref nr. W62002V3, Boett nr. 695531CD 2510, unisex, 37 x 35 (44) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. CCGK, ca 2003.

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69174, Serie nr. 8077813, Cal 2135, Verk nr. 095226, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, utbytt urtavla (Date), Jubileelänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 62510D-F/568, cert, juni 1984, box (till annan modell), ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

BREITLING, Crosswind, "Tachymeter", Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 2431, Ref nr. A13055, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S0297/350A, ca 1998, box (ej komplett).

17 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco (200m/660ft), "Base 1000", "BRIT Award 2014", Cal RW 5010 (ETA 7753), Serie nr. V387974, Ref nr. 7810-BK-BRT14, Boett nr. 7850, kronograf, herrur, 46 mm, svart PVD//titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, hörlurar, tillverkad 2014, ca 2014, box.

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. L844880, Cal 2135, Verk nr. 1426524, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov), buckla boett, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523HD18-O2/468 B, ca 1990.

17 000 kr

Utrop: 15 000 kr