1 - 20 av 200
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 oktober 2020

Klubbad för

Klockor Hublot

HUBLOT, Geneve, Big Bang, "Cappuccino", Cal HUB 44 (ETA 7750), Ref nr. 301.PC.1007.RX, Boett nr. 750844, kronograf, herrur, 44 mm, 18K guld/ceramica/kevlar, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, innerboett i titan, integrerat gummiband, viklås i svart pvd behandlat stål/18K guld, cert, november 2009, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 98 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, Cal 2123/1, Serie nr. 215689, Boett nr. B45002 / 1894, herrur, 34,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. E5, längd 180 mm, ca 1990.

Utrop: 92 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 51011, Serie nr. 3802904, Ref nr. 500113, Boett nr. 3947629, herrur, 42,3 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator (7-dagars), glasbaksida, läderband, viklås i 18K rosa guld, cert (ej daterat), ca 2012, box.

Utrop: 86 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier, "110 Years Anniversary", Cal 110, Verk nr. 14/0241, Serie nr. 3359131, Ref nr. 110.7700.6081, herrur, 43 mm, 18K rosa guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, gångreservsindikator (10 dagars), glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, ca 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 027/110).

Utrop: 59 000 kr

IWC, GST, Perpetual Calendar, Cal 79261, Serie nr. 2852499, Ref nr. 3756-013, Boett nr. 2947598, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), evighetskalender (defekt), månfas, integrerad originallänk, viklås, ca 2007.

Utrop: 52 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 115210, Serie nr. M552127, Cal 3135, Verk nr. 3 2586436, Boett nr. 2330, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 72190-EO11/PJ, ca 2008.

Utrop: 49 000 kr

BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 1628462, Serie nr. 1628462, Ref nr. A3733053/A717, Boett nr. 0214B4, unisex, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), briljantkrans (40 st. TW/VS, 0,761 ctv), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W0214/376A, cert, maj 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 44 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Extreme World Chronograph, Cal 752, Serie nr. 1706, Ref nr. 176.84.70, Boett nr. 150.8.22, kronograf, herrur, 46,3 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, 2 tidszoner, gummiband, originalspänne, ca 2007.

Utrop: 44 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1601, Serie nr. 5183483, Cal 1570, Verk nr. D107010, Boett nr. 1601, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad boett (porer), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-B/555, ca 1977.

Utrop: 38 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 6599332, Cal 3035, Verk nr. 0494730, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-D/555, ca 1981.

Utrop: 37 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. X352816, Cal 3135, Verk nr. 6032825, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78.363-18-R5/458 B, cert, mars 1993, box, ytterkartong.

38 500 kr

Utrop: 37 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portofino, Chronograph, Cal 79320, Serie nr. 3265740, Ref nr. 3783, Boett nr. 3544035, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, viklås, ca 2010.

Utrop: 36 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 7398278, Cal 3035, Verk nr. 0970263, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås (2005), Ref nr. 62510H-S-MA6/555, ca 1982.

37 500 kr

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, "15´000 Gauss", Chronometer, Cal 8508, Verk nr. 86771057, Serie nr. 86771057, PIC nr. 231.10.42.21.01.002, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1567/693, cert, september 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), "Linen Dial", Chronometer, Ref nr. 16014, Serie nr. R650173, Cal 3035, Verk nr. 2016670, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-M/555, ca 1988.

32 500 kr

Utrop: 32 000 kr

IWC, Schaffhausen, GST, Chrono-Rattrapante, Cal 79230, Serie nr. 2878846, Ref nr. 3715, Boett nr. 2885792, kronograf, splitsekund, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), dag, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 2007, box.

Utrop: 32 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portugieser, Yacht Club, Cal 89361, Serie nr. 3522082, Ref nr. IW390210, Boett nr. 3828468, kronograf (flyback), herrur, 45,4 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt (behov av service), glasbaksida, läderband, ca 2013.

Utrop: 32 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portofino Chronograph, Cal 75320, Serie nr. 3721116, Ref nr. 391008, Boett nr. 5355984, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, cert (ej komplett), ca oktober 2015, box.

Utrop: 32 000 kr

BREITLING, Transocean Chronograph, Chronometre, Cal 01, Verk nr. 3104263, Serie nr. 3104263, Ref nr. AB015212/G724, Boett nr. 0312 B3, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 5211/154 A, 2012.

27 000 kr

Utrop: 29 000 kr

Klockor Panerai

OFFICINE PANERAI, Luminor Marina, Chronometer (L Swiss L), Cal OP XI (ETA B99501), Verk nr. 492540, Serie nr. BB 1181617, Ref nr. PAM00177, Boett nr. OP 6572 / I 007/800, herrur, 44 mm, titan, manuell, safirglas (nagg/repor), liten sekundvisare, läderband (se fördjupad info), originalspänne, cert, juli 2006, box, ytterkartong,

33 500 kr

Utrop: 27 000 kr