301 - 303 av 303
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 september 2020

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca W(H)/P, 40 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCa(F-K)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,7 g, några sidostenar med skador och nagg.

Utrop: 5 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-10,5 mm, lås i 18K förgyllt guld, kula i 18K vitguld med rubiner ca 1,80 ctv, Tresor Paris, längd 42 cm, vikt 51,0 g, några rubiner har nagg.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,73 ct, ca W(H)/SI2, 74 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCa(F-K)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,7 g, några sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 22 000 kr