261 - 280 av 307
1...13141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 21 november 2020

Klubbad för

RING, platina, grön turmalin, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 16 mm, vikt 5,5 g, turmalinen sitter aningen löst i fattningen.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, 18K guld, ametist, 2 gammalslipade diamanter ca 0,14 ctv, längd 18 cm, vikt 12,4 g, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 6 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rund-, navette - och droppslipade safirer, briljantslipade diamanter ca 8,80 ctv, ca TW-W/VVS-VS, Stockholm 1987, höjd 8,0 cm, vikt 29 g, stift.

Utrop: 66 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 64 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TCa-Ca(L-M)/VS-P, längd 17,5 cm, vikt 13,4 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

ARMBAND, 18K guld, 279 åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, längd 19 cm, vikt 12,9 g, flera diamanter med nagg.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K guld, obehandlad gul safir, IGI certifikat 329821926, 64 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 30 000 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 3,67 ct, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca W-TCa/VS-SI, J S Guldsmide, Göteborg 1991, stl 16,25+ mm, vikt 7,8 g, safiren är djup med sned kulett samt slitna fasettkanter och nagg på paviljongen.

9 300 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld/guld, titanit 4,28 ct, briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VS, design Tiziano Andorno, Italien, stl 17,25 mm, vikt 18,0 g, certifikat medföljer.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K vitguld, 3 akvamariner 3,35 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, design Tiziano Andorno, Italien, stl 17,5 mm, vikt 15,6 g, certifikat medföljer.

Utrop: 19 000 kr

ARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW/VS, längd 19 cm, vikt 111,0 g, etui, ytterkartong.

Utrop: 68 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter ca 8,90 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, längd 18 cm, vikt 13,1 g, 2 diamanter P, en diamant med inneslutning som når ytan, en diamant med nagg på kulett.

Utrop: 84 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K rodinerat guld, 220 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW-TCr/VS, diamanter 18 mm, vikt 3,9 g, creoler.

16 600 kr

Utrop: 18 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, 18 briljanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS, längd 40-42 cm, vikt 3,3 g.

Utrop: 6 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med prinsesslipad diamant ca 0,73 ct, ca TW(F)/ VVS, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld/guld, etiopisk opal 12,00 ct, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW/VS, design Tiziano Andorno, Italien, stl 18,25 mm, vikt 12,8 g, opal med inneslutningar som når ytan, certifikat medföljer.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K vitguld, akvamarin 5,40 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/VS, design Tiziano Andorno, Italien, stl 17,25 mm, vikt 12,4 g, certifikat medföljer.

Utrop: 19 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS, diam 16 mm, längd 40-42 cm,

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 briljantlipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/VS, höjd 28 mm, vikt 2,7 g, stift.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, peridot ca 2,50 ct, 52 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 14 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 40 briljanter ca 0,45 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17+ mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 8 000 kr