281 - 300 av 307
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 21 november 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K viktguld, 26 briljanter ca 0,43 ct ca TW-W/VS, vikt 2,5 g, stift, avtagbar krans.

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K vitguld, 62 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, 12 baguetteslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 8,7 g, 1 diamant skadad.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K guld, 13 briljanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, Guldsmed Björn Nilsson, Kristianstad 2003, stl 16,25 mm, vikt 11,1.

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K guld, droppslipad diamant ca 0,70 ct, ca Ca(K-L)/VS2, 2 trapetsslipade diamanter ca 0,20 ct totalt, ca W/VS, ringstorlek 17,5 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 11 400 kr

PÄRLCOLLIER, 3 rader, odlade doserade pärlor ca 4-7 mm, längd ca 55 cm, lås i 9K vitguld, med safirer och 16 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, vikt 38,9 g, knutet.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 1,05 ct, ca Cr(J)/SI 1, 2 gammalslipade diamanter ca 1,10 ctv, TCr-TCa(I-K)/SI2-P1, 56 åttkantslipade diamanter ca 0,41 ctv, stl 17,5 mm, vikt 5,4 g, mittstenen har en extra fasett och nagg på rondisten, ena sidostenen med nagg på kronan.

Utrop: 39 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad diamnat 2,03 ct, Light Greyish Yellow/SI2 IGI certifikat 414086493, 6 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 34 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W/VS, längd 17,5 cm, vikt 7,5 g.

Utrop: 24 000 kr

RING, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 1,22 ctv, 36 prinsesslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, 4 prinsesser med nagg, stl 17 mm, vikt 18,4 g.

Utrop: 20 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, ovalslipade morganiter ca 2,0 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca W-Cr/P, stift, höjd 11 mm, vikt 2,3 g.

5 500 kr

Utrop: 6 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/SI, höjd 14 mm, vikt 3,0 g, stift, olika snurrebussar.

Utrop: 4 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, droppslipad smaragd ca 1,50 ct, 20 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv ca CR/SI-P, stl 18,25 mm, stämplad WAM, Stockholm 1988, vikt 6,1 g.

Utrop: 13 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 16 st briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 2,5 g.

Utrop: 10 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, Smaragd ca 0,63 ct, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca G-H/VVS-VS, längd 39-41 cm, vikt 2,8 g.

Utrop: 10 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 84 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 9,8 g.

Utrop: 9 600 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 2,8 ct, svart agat, briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stl 16,7 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 14 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor ca 13 mm, briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca W/P, stift, höjd 74 mm, vikt 9,5 g.

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K vitguld, akvamarin ca 4,02 ct, 2 gula safirer ca 2,49 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 16,75 mm, vikt 4,0 g, en diamant med nagg.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, 23 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCa/VS-P, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 4 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, blandslipad blå safir ca 0,80 ct, 20 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-TCA/VS-SI, längd 43 cm, vikt 2,8 g.

4 100 kr

Utrop: 4 700 kr