61 - 80 av 307
1...345...16 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 21 november 2020

Klubbad för

Smycken Ring

RING, 18K guld, rubin, safir, 22 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, stl 17,25 mm, vikt 10,5 g.

Återropad

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 18K guld, citriner, bergkristall, glassstrut, höjd 28 mm, vikt 9,4 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 18K guld, droppslipad granat, briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, elefant, längd 29 mm, vikt 10,7 g.

Återropad

Utrop: 4 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, onyxcamé, stl 17 mm, vikt 9,8 g.

Återropad

Utrop: 3 300 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,90 ct Ca(L)/SI2, GIA inskription 2126770373, längd 42 cm, vikt 2,9 g.

Återropad

Utrop: 25 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, ovalslipad mörk safir ca 2,42 ct, droppslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-W/VS, 10 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 19,25 mm, vikt 6,8 g, storleksändrad.

Återropad

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Silver Matsilver

BESTICKSERVIS, silver, 52 delar, modell Rosenholm, 8 bordsgafflar, 7 bordsknivar, 7 bordsskedar, 7 smörgåsgafflar, 7 smörgåsknivar, 6 efterrättsgafflar, 2 smörgåsknivar, 8 kaffeskedar, GAB, Eskilstuna 1940-1970-tal, totalvikt 1697,7 g.

5 900 kr

Utrop: 6 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 14K guld/silver, rosenslipade diamanter, delvis antika, krokar, höjd 65 mm, vikt 17,1 g.

6 000 kr

Utrop: 5 600 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,60 ct, D/VS1, laserinskription 5151669219, GIA certifikat, stl 15 mm, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS, stift, vikt 3,1 g, diamanter med nagg på kuletterna.

10 800 kr

Utrop: 12 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, ametist, 56 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Ca/VS, stl 16,75 mm, vikt 6,8 g.

Återropad

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 14K guld, ormar, 4 rubiner, grönt glas, antik 1800-tal, 4x2 cm, vikt 7,1 g, senare nål.

Återropad

Utrop: 7 400 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 14K guld/silver, sötvattenspärla 9 x 6,1 m GCS certifikat, syntetiska rubiner, äldre slipade diamanter ca 0,95 ctv, ca W-Ca/VS-P, längd 7,4 cm, vikt 6,8 g, två av rubinerna med skador.

Återropad

Utrop: 12 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 14K vitguld, rubelit ca 0,65 ct, 6 briljant- samt baguetteslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 2,4 g, nagg på rubelit, slitna klor.

Återropad

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K vitguld, odlad South Seapärla ca 11,3 mm, 7 rubiner ca 0,80 ctv, 7 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 9,1 g.

12 000 kr

Utrop: 13 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

GAUDY, ring, 18K trefärgat guld, stl 15,5 mm, vikt 13,9 g.

Återropad

Utrop: 7 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, 33 briljantslipade diamanter 0,71 ctv, LBR/VS-SI, stl 16,25+ mm, vikt 2,5 g.

Återropad

Utrop: 12 600 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 smaragdslipade citriner, 88 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW/VS, vikt 11,5 g, stift.

Återropad

Utrop: 18 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 80 briljantslipade diamanter ca 5,50 ctv ca TW-TCr/VS, höjd 4 cm, vikt 10,3 g, clips/stift.

Återropad

Utrop: 60 000 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragd, 30 baguette- och trapetsslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Cr-Ca/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 5,7 g, mittstenen något lös i sin fattning, en diamant skadad, två diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 8 800 kr

Visa vara

Om auktionen