41 - 60 av 307
1234...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 21 november 2020

Klubbad för

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 1,01 ct, ca Cape/VVS2, 14 st briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g.

26 000 kr

Utrop: 28 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, 12 briljantslipade diamanter ca 1,90 ctv, bruna/SI-P, stl 4,7 x 2,5 cm, vikt 7,4 g.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 1,00 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, nagg på kuletter, stl 15,75 mm, Hans Strömdahl 1985, vikt 3,9 g.

8 000 kr

Utrop: 9 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 75 st briljantslipade diamanter ca 2,91 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 6,5 g, en sten med nagg på kuletten.

27 000 kr

Utrop: 30 000 kr

COLLIER, 18K guld, 140 st svarta briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, hjorthuvud, längd 42-45 cm, vikt 7,3 g.

12 400 kr

Utrop: 6 600 kr

PÄRLCOLLIER, orientaliska och odlade pärlor, doserade, ca 2 - 6 mm, lås i silver/guld med gammalslipade diamanter ca 0,07 ctv, längd 57 cm, vikt 6,8 g.

5 100 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,60 ctv, ca Cr/SI2, stl 18 mm, vikt 2,8 g, skador på rondisten.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

TRESTENSRING, 18K guld, 3 antikslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-Cr, stl 16,5 mm, vikt 3 g, stenarna har skador.

5 100 kr

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 17,00 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, Orrling Guld, Ängelholm 1977, stl ca 16 mm, vikt 10,6 g, smaragden har små nagg och inneslutningar som når ytan, en diamant har skada på paviljongen.

32 000 kr

Utrop: 36 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ctv, River(E)/VVS1, GIA inskription på rondisten 6331810944, stl 16,75 mm, vikt 4,8 g.

14 200 kr

Utrop: 13 800 kr

RING, platina, 6 prinsesslipade diamanter enligt gravyr 1,85 ctv TW(F)/VVS, stl 19,5 mm, vikt 33,2 g, gravyr.

Utrop: 25 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, demantiod ca 1,06 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW/VVS, Bo Almén, Stockholm 2000, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

COLLIER, 18K guld, 5 ovalslipade smaragder, 64 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca W/VS, längd 42 cm, vikt 79,1 g.

32 000 kr

Utrop: 35 000 kr

ARMBAND, 18K guld, 3 ovalslipade smaragder, 32 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/VS, längd 18,5 cm, vikt 36,9 g.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

ARMBAND, 18K guld, hjärtslipade äkta färgstenar, 119 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W/VS, längd 18 cm, vikt 39,1 g

23 000 kr

Utrop: 20 000 kr

PÄRLCOLLIER, 4 - radigt, odlade pärlor, ca 6 mm, 18K guld, sideband, pärlornas längd är 40 cm.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K trefärgat guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W(H)/SI, stl 16,5 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld,9 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, stift, hjärtan, höjd 12,5 mm, vikt 7,9 g, en snurrebuss saknas.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, roströd sten, stl 18,75 mm, vikt 13,9 g.

Utrop: 6 400 kr

RING, 18K guld, delvis rodinerat, stl 17,25 mm, vikt 12,2 g.

5 200 kr

Utrop: 5 800 kr