1 - 20 av 278
123...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 2 januari 2021

Klubbad för

HELALLIANSRING, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW-W/VVS-VS, storlek 16,25 mm, vikt 2,2 g.

8 300 kr

Utrop: 9 400 kr

ARMBAND, 18K guld, 194 briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW/VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 13,8 g.

Utrop: 19 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, flexmodell, diameter 32 mm, vikt 7,6 g, några diamanter med ytskador.

9 600 kr

Utrop: 11 200 kr

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 203 briljantslipade diamanter ca 3,66 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 45 cm, vikt 24,6 g.

48 000 kr

Utrop: 52 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,8 g.

5 400 kr

Utrop: 5 900 kr

MARGARETABÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, A. Michelsen, Köpenhamn, svenska importstämplar, höjd 9,5 cm, diameter 10,9 cm, vikt 250,1 g.

Utrop: 2 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 89 briljantslipade diamanter ca 1,58 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 18,5 cm, vikt 8,2 g.

22 000 kr

Utrop: 24 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld med odlade pärlor 7,1 mm 36 briljanter 0,23 ctv W/SI, stift

4 400 kr

Utrop: 4 600 kr

10 DIAMANTER, briljantslipade ca 1,11 ctv, ca TW-W/VS.

Utrop: 11 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, odlade pärlor, rubiner, citrine peridot, ametist, topas, 34 briljanter ca 0,88 ctv, W-Cr/VS-SI, höjd 75 mm, vikt 14,4 g, huggies.

Utrop: 13 000 kr

COLLIER, 18K guld, odlade pärlor ca 8,75 mm, karneol, rosenkvarts mm, längd 40 cm, vikt 20,4 g

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 87 briljantslipade diamanter ca 1,67 ctv, ca TW-W/VS, längd 17,5 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 24 000 kr

HELALLIANSRING, platina, 32 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 11 600 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,75 mm, vikt 1,1 g.

8 500 kr

Utrop: 9 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS, diameter 11 mm, längd 40-42 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-Cr/VS, vikt 1,6 g, stift.

6 100 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,8 g, diameter 7 mm.

Utrop: 10 200 kr

ARMBAND, 18K roséguld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VVS-SI, flexmodell, mått ca 6 x 5,5 cm, vikt 7,5 g, en diamant med natural på rondisten, en diamant med nagg på rondisten.

Utrop: 18 000 kr

Silver Vas

VAS, sterlingsilver, invändigt förgylld, Vera Ferngren, CG Hallberg, Stockholm 1959, höjd 18 cm, vikt 322,1 g, gravyr.

2 400 kr

Utrop: 2 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 briljantsllipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, viktm1,8 g, stift.

Utrop: 7 000 kr