41 - 60 av 300
1234...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 2021

Klubbad för

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor 7,2 mm, 30 briljanter 0,22 ctv, W/SI, krok

4 200 kr

Utrop: 3 900 kr

BROSCH, platina, 19 gammal - och 6 åttkantslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca TW-Cr/VS-P, Stockholm 1934, längd 36 mm, vikt 5,9 g, två diamanter med skador.

9 800 kr

Utrop: 6 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, 9 gammalslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW/VS-SI, Stockholm 1952, stl 18 mm, vikt 3,8 g, mittstene är ca 0,61 ct, flera diamanter med skador, en diamant trasig, nedslitna klor.

Utrop: 7 500 kr

ARMBAND, platina/18K guld, gammal - och rosenslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W/VS-SI, säkerhetskedja, längd 18 cm, vikt 14,9 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Smycken Kedja

KEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 47 cm, vikt 29,5 g.

12 400 kr

Utrop: 14 000 kr

ARMBAND, 18K guld, variant på ankarlänk, längd 22 cm, vikt 26,9 g.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med rosenslipade diamanter 1,26 ctv, H/VS, 56 briljanter 0,70 ctv H-I/VS, clips med stift

17 600 kr

Utrop: 19 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant 1,04 ct enligt gravyr, ca TW(F)/VVS2, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 43 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 1,35 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 5,1 g, några diamanter har nagg.

14 000 kr

Utrop: 15 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 16 mm, vikt 8,1 g, en diamant har litet nagg på kuletten.

Utrop: 20 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 19 briljantslipade diamanter ca 2,70 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 3,5 g, flera diamanter har nagg och naturaler.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,60 ct, ca W(H)/SI1, 26 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g, mittstenen har tjock rondist, extra fasett vid rondisten och litet nagg på kuletten.

Utrop: 14 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 smaragder 0,17 ctv, 7 briljanter 0,14 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,0 g.

4 100 kr

Utrop: 3 400 kr

W.A. BOLIN, hänge/kedja, ryskt smyckesägg, 18K guld/silver, blå och vit emalj, höjd 23 mm, längd på kedjan 42 cm, vikt 7,4 g, originaletui, ytterkartong, påse.

4 500 kr

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld/platina, troligen flodpärla, 36 rosenslipade diamanter, höjd 38 mm, vikt 4,4 g, skev, några diamanter skadade.

3 500 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, opal ca 0,84 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca TCr-Ca(I-L)/P, stl 17 mm, vikt 3,3 g.

5 600 kr

Utrop: 6 100 kr

CARMOSÉHÄNGE 18K vitguld med oval blå topas 0,60 ct, 12 briljanter 0,25 ctv, TW(G)/VS

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld med grön krom turmalin 2,23 ct, 41 diamanter 0,60 ct, G-H/VS-SI, längd 41 cm

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

MARGARETABÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, Svend Toxvaerd, Köpenhamn, höjd 9 cm, diameter 10,5 cm, vikt 218,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr