61 - 80 av 300
1...345...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 2021

Klubbad för

BESTICKSERVIS, 17 delar, silver, modell Chippendale, 6 bordsknivar, 5 bordsgafflar, 6 bordsskedar, GAB, Stockholm 1950-tal, totalvikt 702,3 g.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, blå safirer ca 1,54 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca Cr-Ca(J-L)/VS-SI, huggies, vikt 3,2 g, några diamanter med mindre nagg.

Utrop: 10 800 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,77 ct, ca TW(F)/VS1, nagg på kulett.

17 000 kr

Utrop: 19 000 kr

ENSTENSRING, platina, gammalslipad diamant ca 2,00 ctv, ca Cr(J), stora skador på diamanten, stl 17,5 mm, vikt 3,4 g.

24 000 kr

Utrop: 20 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,77 ct, ca River(E)/VS1.

21 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 18 mm, vikt 3,2 g.

6 100 kr

Utrop: 6 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter 1,19 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, HRD Jewellery report J200000036406, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 12 600 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/VS, längd 51 cm, vikt 19,2 g.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,42 ct, TW(G)/VS2, GIA dossier 3305213654, stl 18,25 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 6 600 kr

DIAMANT, briljantslipad diamant 0,80 ct, TW/VS, förseglad.

20 500 kr

Utrop: 18 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,77 ct, TW/VVS1 enligt certifikat från Gulwers som är utfärdat 1975, förseglad.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct enligt gravyr, ca W/SI, 20 briljantslipade diamanterca ca 0,16 ctv, Iduna, stl 14,5 mm, vikt 3,5 g.

9 600 kr

Utrop: 11 000 kr

41 000 kr

Utrop: 36 000 kr

DIAMANT, droppslipad, 0,55 ct, TW(F)/SI1.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

4 COLLIER, silver, lapis lazuli, totalt 80 rader, längd ca 47 cm, total vikt 97,7 g.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,53 ct TW/SI, (ca G/SI1), stl 16,25 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, 14 safirer ca 0,65 ctv, 30 briljantslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca Light Brown/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 5,2 g, svaga fattningar, flera stenar med skador och nagg.

Utrop: 4 800 kr

ARMRING, 14K guld, turkoser, odlade pärlor, säkerhetskedja, 55 x 49 mm, vikt 17 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

BROSCH, 20K guld, rosenslipad diamant, turkoser, längd 35 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 8,85 ct, stl 17,5 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 9 000 kr