41 - 60 av 634
1234...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 februari

Klubbad för

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,29 ctv enligt gravyr, ca W(H)/VS, stl 17 mm, vikt 3,4 g.

2 700 kr

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, 14K guld, 47 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, TW-Cr(G-J)/P, stl 18,5 cm, vikt 6,4 g, slitna fattningar, några stenar skadade.

5 100 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, hjärtformad blå safir, 12 briljantslipade diamanter 0,06 ctv, TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 4,5 g.

3 700 kr

Utrop: 2 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 7 mm, stift, vikt 1,6 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld med 7 smaragder 0,30 ctv 18 briljanter 0,09 ctv TW(G)/VS,storlek 17,25 mm

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rundslipad rubin ca 0,93 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/P, höjd 18 mm, längd på kedjan 40 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, pärlemor, rosé förgyllning, stift

300 kr

Utrop: 200 kr

RING, sterling silver, bandagat storlek 18,5 mm

650 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, grå pärlemor, stift

100 kr

Utrop: 150 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 8,15 mm, stift, vikt 2,0 g.

3 400 kr

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K guld, Bamboo Ring, 7 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca W/SI, stl 15,5 mm, vikt 2,4 g, flera stenar med större skador och nagg.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld, Bamboo Ring, 7 åttkantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca W/SI-P, stl 15,25 mm, vikt 2,5 g, 1 sten skadad, en sten med nagg.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, höjd 22 mm, stift, vikt 5,5 g, nagg, svaga fattningar.

Utrop: 2 600 kr

RING, 14K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI-P, 15 rubiner, stl 15,75 mm, vikt 2,9 g, 3 rubiner med nagg.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Safirer

VIT SAFIR, briljantslipad 4,10 ct, förseglad.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad ametist, 22 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 17 mm, vikt 1,4 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 0,60 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, höjd 18 mm, vikt 1,6 g.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, rundslipad grön safir, 16 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-Cr(H-J)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g, mindre nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,26 ct, LY(P)/SI, höjd 1 cm, vikt 0,9 g.

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,30 ct, ca W/SI, stift, vikt 1,7 g.

2 600 kr

Utrop: 1 800 kr