21 - 40 av 208
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 10 april 2021

Klubbad för

TAG HEUER, Carrera, "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. VL8722, Ref nr. CV2010.BA0786, Boett nr. CV2010, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA018-Y-R3/3101 Y, cert, augusti 2006, box, ytterkartong.

11 800 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Your Hour, Serie nr. 524383, Boett nr. 445 1 / 13/6621, damur, 24,5 x 25 (36) mm, 18K guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, briljanter på boetten (34 st. TW/VVS, ca 3,40 ctv), läderband, originalspänne i 18K guld, ca 2005.

41 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 116000, Serie nr. V383422, Cal 3130, Verk nr. 3 2721907, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70200-PJ7, ca 2008.

35 500 kr

Utrop: 32 000 kr

OMEGA, Seamaster 600, Cal 611, Serie nr. 22381353, Ref nr. ST 136.0011, Boett nr. 136.011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad visare, läderband, originalspänne, ca 1965, box.

10 000 kr

Utrop: 6 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1500, Serie nr. 3193739, Cal 1570, Verk nr. D120341, Boett nr. 1501 (II.71), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad krona/kronhals, Oysterlänk (Folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 7835/357, tillverkad andra kvartalet 1971.

26 500 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (T Swiss T), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 3802139, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, Oysterlänk (1994), viklås, Ref nr. 78350-S10/557 ca 1974.

24 500 kr

Utrop: 18 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 15356074, Ref nr. CK 2846, Boett nr. 2846 10 SC / 2848, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, målade visare, skadad urtavla, originallänk, viklås, cert, februari 1959, box.

17 600 kr

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 15200, Serie nr. A921192, Cal 3135, Verk nr. 3 8450379, Boett nr. 2120, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla (limmat index), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-AB3/557 B, ca 2000, box, ytterkartong.

28 500 kr

Utrop: 28 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic 41, "Annual Edition 2019", Cal SS G7 (Selita), Serie nr. One of 86, Ref nr. SS-1841-2019, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, januari 2020, träbox, Limiterad i 86 exemplar.

15 600 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor 1950 3 Days Power Reserve (L Swiss L), Cal P.3002, Verk nr. 003269, Serie nr. BB 1587788 / OP 6893, Ref nr. PAM00423, Boett nr. P0570/2000, herrur, 47 mm, stål, manuell, plexiglas, gångreservsindikator (3-dagarsgång), liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, oktober 2013, box, ytterkartong.

53 000 kr

Utrop: 54 000 kr

OMEGA, s.k. "Claw Lugs", herrur, 33 x 33 (45) mm, Cal 342, Serie nr. 12858138, Ref nr. CK 3903, Boett nr. 3903-6 / 178, stål (Staybrite), hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, delvis renoverad urtavla, läderband, originalspänne i stål, tillverkad 5/5 1953, levererad till Sverige.

15 200 kr

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Genève (T Swiss Made T), "Admiralty", Cal 601, Serie nr. 27029496, Ref nr. ST 135.0015, Boett nr. 135.015, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne i stål (ej tidsenligt), ca 1968.

9 500 kr

Utrop: 9 500 kr

BREITLING, kronograf, "Telemètre", "Base 1000", Cal Venus 170, Serie nr. 598535, Ref nr. 174, herrur, 36,5 mm, vitmetall (skadad), manuell, plexiglas, skadad urtavla, urverk ej signerat, defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, ca 1945.

7 300 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Vulcain

VULCAIN, Grand Prix, Cal 59, Boett nr. 313012, herrur, 36,5 mm, stål, manuell, liten sekundvisare, skadad visare, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1950.

5 000 kr

Utrop: 2 200 kr

BREITLING, Colt Oceane (500M/1650FT), Chronometre, Cal 57, Verk nr. 241901, Serie nr. 241901, Ref nr. A57350, damur, 32,6 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S3800/825A, cert, september 2001, box (skadad).

12 800 kr

Utrop: 6 700 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1424, Serie nr. 57811844, PIC nr. 2284.50.00, Ref nr. SU 596.1640, Boett nr. 596.1640 (LL), damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6610/933, längd ca 150 mm, ca 2001.

8 800 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Kelly 2, Serie nr. 2311211, Boett nr. KT1.210, damur, 15 x 41,5 mm, stål, quartz, safirglas, läderband (double-loop), originalspänne i stål, ca 2005.

4 400 kr

Utrop: 4 200 kr

CARRERA Y CARRERA, Tempus fugyt, damur, 21 x 28 mm, Boett nr. 317256, stål, quartz, safirglas (nagg), diamanter på boetten (54 st, ca TW/VS, ca 0,54 ctv), skadad krona (se bild), läderband, viklås, ca 2004.

Utrop: 3 400 kr

LONGINES, Flagship, Heritage, Cal 615 (ETA 2895-2), Serie nr. 46146569, Ref nr. L4.795.4.78.2, Boett nr. L4.795.4, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, läderband, viklås, Ref nr. L639119706, cert, november 2017, box, ytterkartong.

8 400 kr

Utrop: 6 500 kr

LONGINES, Heritage 1945, Cal 609, Serie nr. 49132446, Ref nr. L2.813.4.66.0, Boett nr. L2.813.4, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, ca 2019.

7 300 kr

Utrop: 7 500 kr