161 - 180 av 208
1...891011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 10 april 2021

Klubbad för

Klockor Bucherer

BUCHERER, Incabloc (Swiss T Made), kronograf, Cal Valjoux 72, Boett nr. 993001, herrur, 40 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

9 200 kr

Utrop: 8 200 kr

INTERNATIONAL WATCH Co. IWC, Schaffhausen, GST, Cal 7922, Serie nr. 2791027, Ref nr. 3707-013, Boett nr. 2873022, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), dag, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås (defekt), ca 2003, box.

Utrop: 17 000 kr

LONGINES, Flagship, Cal 30 LS, Serie nr. 11312321, Boett nr. 304-5 / 312, herrur, 35,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé (ej tidsenligt), ca 1959.

3 200 kr

Utrop: 2 700 kr

ATTLING, Stockholm, Michael, kronograf (nollställer ej), unisex, 34 x 40 (47) mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2013, box (ej komplett).

Utrop: 2 200 kr

Klocktillbehör Boxar och etuier

FICKURSETUI, 85 x 105 x 42 mm, innermått: 51 mm, "Linderoth, Stockholm", skadat.

CERTINA, DS Action Diver, Powermatic 80 (300m), Serie nr. UX1HQKZVP, Ref nr. C032.807.11.051.00, Boett nr. C032807 A, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. C032807A RSK-AB, cert, januari 2021, box, ytterkartong.

5 500 kr

Utrop: 4 400 kr

OMEGA, Seamaster "Seahorse Medallion Case Back", Cal 267, Serie nr. 17045969, Ref nr. KO 2937, Boett nr. 2937-3, herrur, 35,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, läderband, ca 1959.

4 600 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 283, Serie nr. 13992274, Ref nr. CK 2792, Boett nr. 2792-2 SC, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1953.

3 500 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 1370, Serie nr. 42687320, Ref nr. ST 196.0121, Boett nr. 196.0121, stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, ca 1979.

1 700 kr

Utrop: 1 300 kr

BALL, Engineer Master II, Sportsman, "Ducks Unlimited", Cal ETA 2836-2Serie nr. 7423975, Ref nr. DM1022A-N3J-BK, Boett nr. DM1022A, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, dag (engelska/spanska), datum, vridbar innerring, textilband, originalspänne i stål, cert (ej komplett), ca augusti 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0195/1937).

6 500 kr

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 115200, Serie nr. G799044, Cal 3135, Verk nr. U9982417, Boett nr. 2330, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72190-W4V, cert, januari 2013, box, ytterkartong.

42 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Geneve, damur, 15,5 mm, Cal 2442, Boett nr. 91274, 18K vitguld, manuell, safirglas (repor/nagg), 2 st. briljantslipade diamanter (TW/VS-SI, ca 0,10 ctv), integrerad originallänk, längd 150-155 mm, totalvikt, 22,0 gram, ca 1970, box.

Utrop: 7 500 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, damur, 21 x 21 (30,5) mm, Serie nr. 476752, Ref nr. 13/6354-21, Boett nr. 419 1, 18K guld, quartz, safirglas, briljanter på boett (112 st. TW/VVS, ca 2,00 ctv), rubiner (5 st.), läderband, originalspänne i doublé, ca 2000, box, ytterkartong.

57 000 kr

Utrop: 40 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 220-TEEG, Verk nr. 332730, Serie nr. D13213, Boett nr. BB 33 SL AUTO, unisex, 33 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med briljanter (55 st. TW/VS), läderband, viklås, ca 2017.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 613, Serie nr. 32724899, Ref nr. CD 136.0020, Boett nr. 136.020 SP (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1971.

3 800 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Speedmaster, Day-Date, "Tachymetre", Cal 1151, Serie nr 55619969, PIC nr. 3820.53.26, Ref nr. ST 175.0084, Boett nr. 175.0084 / 375.0084, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum (snabbställning fungerar ej), månad, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, ca 1996.

16 600 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Airboss Mach 6, Cal ETA 7753, Serie nr. 066, Ref nr. V.25848, kronograf, herrur, 45 mm, stål, automatisk safirglas, datum, glasbaksida, läderband, ca 2005. Limiterad och numrerad (Nr 066/100).

Utrop: 3 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. Z585925, Cal 4130, Verk nr. C 0283551, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78493-EO1, ca 2007, box, ytterkartong.

114 000 kr

Utrop: 105 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Explorer II, Chronometer, Ref nr. 16570, Serie nr. U686369, Cal 3185, Verk nr. 7915477, Boett nr. 16570, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, 24-timmarsvisning, utbytt urtavla/visare (Luminova), defekt (servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78790-U4/501 B, ca 1998.

46 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Perrelet

PERRELET, Seacraft (777 meters), Ref nr. A1054, Boett nr. A0686, kronograf, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. BOU-A0001, ca 2010.

Utrop: 18 000 kr