321 - 340 av 340
1...151617 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 2021

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,55 ctv, ca TW-Cr/P, längd 18 cm, vikt 4,9 g.

Utrop: 13 800 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 5,07 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18 cm, vikt 12,0 g, enstaka diamanter med nagg.

37 000 kr

Utrop: 42 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 18 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 8 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 70 briljantslipade diamanter ca 3,88 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18 cm, vikt 8,9 g.

28 000 kr

Utrop: 27 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant - och trapetsslipade diamanter ca 1,65 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, några diamanter med skador och nagg.

Utrop: 16 800 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 64 briljantslipade diamanter ca 2,55 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 17 cm, vikt 9,3 g, enstaka diamanter med nagg.

20 000 kr

Utrop: 23 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 76 briljantslipade diamanter ca 2,76 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18 cm, vikt 8,0 g.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K gulld, smaragder ca 2,35 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,92 ctv, ca Cr-TCa/P, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g, smaragderna med inneslutningar som når ytan.

11 000 kr

Utrop: 12 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 1,30 ctv, stift, höjd 16 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 8 300 kr

PÄRLCOLLIER, 35 odlade Tahitipärlor ca 10,3-13,2 mm, off round, lås 18K vitguld, rubin, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, längd 44 cm, vikt 70,4 g.

Utrop: 23 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,75 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 11 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, TCr(I)/VVS2, IGI certifikat 234630747, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 43 000 kr

RING, 18K guld, odlad pärla ca 12,3 mm, gula briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv stl 17,25 mm, vikt 6,6 g.

8 000 kr

Utrop: 8 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipad kyanite ca 2,72 ctv, navetteslipade safirer ca 1,71 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,11 ctv, ca TCa-Ca/VS-P, stift, höjd 30 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, dropp - , navette - och briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca W-TCa/SI-P, stift, höjd 54 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 15 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,03 ct, ca Cr-TCa(K)/VS2, nagg på kronan.

Utrop: 26 000 kr

ERIC LÖFMAN, ljusstakar, silver, höjd 19 cm, Markströms i Uppsala 1977, vikt 564,6 g, plakett med gravyr i botten.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K vitguld, 18 briljant och navetteslipade diamanter ca 1,25 ctv, TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 5,5 g, en diamant skadad, enstaka diamater med nagg, svaga fattningar.

Utrop: 8 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 tanzanite ca 2,42 ctv, briljanter ca 0,87 ctv, ca W-Ca/ SI-P, höjd 40 mm, vikt 4,8 g, stift, en diamant skadad, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 10 800 kr

COLLIER, 18K vituld/guld, droppslipad smaragd ca 2,04 ct, briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca W-TCa/SI-P, längd 40-42 cm, vikt 4,3 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 13 800 kr