221 - 240 av 287
1...111213...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 maj 2021

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 13 800 kr

Utrop: 5 400 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 100 briljantslipade diamanter ca 1,33 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, längd 18,5 cm,

Utrop: 16 000 kr

Utrop: 40 000 kr

WIWEN NILSSON, ring, bergkristall, signerad, Lund 1953, stl 15,75 mm, vikt 9,7 g, stenen med skada, nagg och slitage. (d), etui

Utrop: 4 500 kr

WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, bergkristall, signerad Lund 1969, stl 16,5 mm, vikt 6,5 g, stenen med nagg och slitage. ( d)

3 600 kr

Utrop: 3 500 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, signerade, skruvmekanism, höjd 12 mm, vikt 5 g. (d)

Utrop: 1 800 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, omgjorda, saknar stämplar, stift, längd ca 33 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 1 600 kr

BVLGARI, ring, Marryme, platina, briljantslipad diamant 0,33 ct, R(E)/VVS2, GIA certifikat 16725626, stl 16,25 mm, vikt 6,6 g, etui.

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K roséguld, behandlade flerfärgade safirer ca 7,27 ctv, längd 18 cm, vikt 14 g.

Utrop: 19 800 kr

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K roséguld, 288 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 14 000 kr

RING, platina, 3 prinsesslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 7 600 kr

ARMBAND, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/SI-P, längd 19 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 15 mm, kedja 40 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 5 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

5 000 kr

Utrop: 5 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,55 ct, ca Cr(J)/SI2-P1, längd 42 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragdslipade smaragder ca 6,09 ctv, ca 9,2 x 7,5 samt ca 8,7 x 7,8 mm, stift, vikt 4,9 g, nagg.

Utrop: 17 800 kr

BY BIRDIE, halskedja, Nottingham, oxiderat sterlingsilver, längd 90 cm, vikt 8,1 g, originalask.

450 kr

Utrop: 500 kr

BY BIRDIE, hänge, Tree of Life, sterlingsilver/14K guld, rosenslipad diamant ca 0,05 ct, mått 36x26 mm, vikt 5,2 g, originalask.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr