341 - 360 av 360
1...161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 maj

Klubbad för

RING, 18K roséguld, ovalslipad akvamarin ca 2,28 ctv, 20 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 8 900 kr

Smycken Kedja

HALSKEDJA, 18K guld/vitguld, rund pansarlänk, 72 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, bredd 6,7 mm, längd 41 cm, vikt 68,5 g, en diamant är utbytt med en skadad åttkantslipad diamant.

26 500 kr

Utrop: 28 000 kr

ARMBAND, 18K guld, kejsarlänk, bredd 6,8 mm, längd 21 cm, vikt 55,0 g.

24 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Smycken Kedja

HALSKEDJA, 18K guld, spetsig ankarlänk, Evert Gustafsson, Stockholm, bredd 7,5 mm, längd 52 cm, vikt 99,9 g.

Utrop: 40 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, TW(G)/SI2, HRD certifikat samt inskription på rondisten 170002971560, Altinbas, stl 17 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 33 000 kr

RING, 18K vitguld, 15 gammalslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-Cr/SI, Axel Bergman, Stockholm 1957, stl 15,5 mm, vikt 7,7 g, flertalet stenar skadade.

Utrop: 5 500 kr

RING, 23K guld, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter 0,51 ctv enl gravyr, ca TW/VS-P, stl 18 mm, vikt 6,4 g.

4 600 kr

Utrop: 5 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, W/SI, stl 17,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, akvamariner, onyx, stift, höjd 68 mm, vikt 13,5 g.

Utrop: 2 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahititpärlor, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca W/VS-SI, stift/clips, höjd 19,2 mm, vikt 11,5 g.

Utrop: 12 600 kr

RING, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, safirer ca 2,0 ctv, stl 16,75 mm, vikt 10,7 g.

Utrop: 10 200 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad smaragd ca 1,20 ct, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv,ca W/P, stl 16,75 mm, vikt 7,6 g, smaragden har nagg, några diamanter med nagg.

Utrop: 8 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade rubiner ca 2,0 ctv, smaragder ca 1,5 ctv, briljantslipadediamanter ca 0,35 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stift, höjd 68 mm, vikt 4,6 g, smaragderna med nagg.

Utrop: 12 600 kr

RING, 18K vitguld, smaragder ca 2,17 ctv, briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 8 g, några stenar med nagg och skador, påse.

Utrop: 30 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad akamarin ca 7,23 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 6 g, akvamarinen har en skada.

10 400 kr

Utrop: 11 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipade akvamariner ca 5,0 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TCa-Ca/VS-SI, stift, höjd 17 mm, vikt 4 g, en akvamarin med nagg.

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K guld, ovalslipad citrin ca 12,3 ct, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/VS-SI, emalj, stl 17,5 mm, inre ringskena, vikt 33,3 g.

Utrop: 29 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter 0,33 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, stift/clips, höjd 17,6 mm, vikt 9 g.

Utrop: 10 200 kr

COLLIER, bundna pärlor av onyx, ändar i 18K guld, Örnsköldsvik 1879, längd ca 80 cm, skada.

Utrop: 1 400 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,63 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 8,0 g.

Utrop: 23 000 kr