441 - 460 av 490
1...22232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj 2021

Klubbad för

SOPHIE BY SOPHIE, collier, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, längd 40/42/44,5 cm, vikt 8,0 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, rosa turmaliner, längd 3,5 cm, vikt 4,1 g, stift, krokar för att fästas längre upp på örat, några turmaliner har nagg.

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, briljant - och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

1 600 kr

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 18K vitugld, åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W/SI, höjd 12 mm, vikt 0,5 g, ett par stenar med nagg.

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,06 ct, ca Cr/VS, höjd 22 mm, vikt 0,9 g, nagg.

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter 0,14 ctv, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 1,6 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, safir, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,3 g, en diamant med skada.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

OLLE OHLSSON, hänge, sterlingsilver, signerad, Stockholm 1983, höjd 28 mm, vikt 19,9 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, sterlingsilver, keltisk knut, Edinburgh 2005, diameter 40 mm, vikt 9,1 g.

325 kr

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, Johan August Färngren, Stockholm 1951, stl 14,25+ mm, vikt 11,9 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safir, åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, mått 9 x 9 mm, vikt 3,0 g, sitft.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 21 mm, vikt 5,8 g, safiren har mindre nagg, en skadad klo.

Utrop: 2 700 kr

CARMOSÈÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 ovalslipade safirer, 32 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/SI, höjd 1,8 cm, vikt 2,5 g, stift.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, fasetterad blå topas, höjd 2,1 cm, vikt 2,9 g, stift.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, Galaxia, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,28 ct, ca TW/VVS, Stjärnringen, längd 18,25+ cm, vikt 2,7 g.

4 300 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/SI-P, vikt 1,6 g, stift.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ENSTENSHÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca TW/VS, Alton, Falköping, längd 42 cm, vikt 5,0 g.

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, TW/SI enligt gravyr, stl 16,5 mm, vikt 1,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K rodinerat guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 4 700 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 2,5 ctv, en rubin med skada.

Utrop: 1 400 kr