481 - 490 av 490
1...232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor ca 4,1-7,8 mm, längd 49 cm, lås i silver, knuten, vikt 17,6 g.

Utrop: 450 kr

Smycken Kedja

HALSKEDJA, 18K guld, venezialänk, bredd 1,3 mm, längd 40 cm, vikt 5,5 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

Smycken Kedja

HALSKEDJA, 18K guld, venezialänk, bredd 1,7 mm, längd 80 cm, vikt 17,9 g.

6 800 kr

Utrop: 7 100 kr

BROSCH, silver, 3 rådjur, Hugo Ahlin Guldsmedsverkstad, 1949, bredd 25 mm, vikt 12,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, ljusblå akvamarin ca 2,00 ct, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, Ellen Curtis, Lidingö 1998, stl 17,75 mm, vikt 11,5 g, akvamarinen har nagg och repor samt något lös i sin fattning.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

SKED, silver, Stockholm 1800, längd 20,5 cm, vikt 56,4 g, gravyr.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, gul metall, fasetterade granater, stl 18,5 cm, vikt 16,4 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

SMYCKESET, ring och örhängen, silver/gulmetall, fasetterade granater, ljusblå syntetisk spinell, stl 20,25 mm, mått 18 x 15 mm, vikt 10,3 g, örhängen med skruvmekanism.

475 kr

Utrop: 350 kr

SMYCKESET, brosch, hänge med medaljong, örhängen, silver/gulmetall, fasetterade granater, vikt 19,3 g, örhängen med skruvmekanism, några stenar saknas på hänget.

650 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Kedja

ARVO SAARELA, kedja, silver, Enköping 1969, längd 42 cm, vikt 19,2 g.

1 200 kr

Utrop: 700 kr