41 - 60 av 196
1234...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 maj 2021

Klubbad för

Klockor Porsche Design

PORSCHE DESIGN, P´6000, Dashboard, PTC Limited Edition 2007, "Tachymeter", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 205392, Ref nr. PD.6612.11.43,1179, Boett nr. 6612.11/3, kronograf, herrur, 42 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i titan, manschettknappar, nyckelring, ca 2008, box (skadad). Limiterad och numrerad (Nr. 023/333).

Utrop: 25 000 kr

CARTIER, Santos VLC, Cal 81, Boett nr. 8191331577, damur, 27 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), integrerat läderband, ca 1989.

Utrop: 5 400 kr

OMEGA, De Ville, Electronic (f300Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 32853163, Ref nr. ST 198.0035, Boett nr. 198.0035 (C:B), herrur, 37,5 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne i stål, ca 1970, box.

1 900 kr

Utrop: 1 200 kr

CERTINA, DS Podium (100m/330ft), "Robin Rudholm Racing Edition", "Tachymeter", Ref nr. 536.7129.42.68, Boett nr. QKQ-BC-10006, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 60203-QKQ, läderband, viklås, cert, mars 2005, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 006/390).

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

TAG HEUER, Link, Professional (200 Meters), Serie nr. HU1755, Boett nr. WT1110, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0550-G-C8, ca 2000, box, ytterkartong.

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision (T Swiss T), Ref nr. 6466, Serie nr. 1090112, Cal 1215, Verk nr. 558, Boett nr. 6466, midsize, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, Oysterlänk (skadad, folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 7835/362, tillverkad tredje kvartalet 1964.

14 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, President, Datalarm, Ref nr. EP1801, Boett nr. 00035, herrur, 39,5 mm, stål, quartz, safirglas, stort datum, alarm, originallänk, viklås, Ref nr. H07, ca 2008, etui.

Utrop: 3 200 kr

Klockor Chopard

L.U. CHOPARD, Geneve, damur, 17 mm, Cal RZ, Boett nr. 79280, 18K vitguld, manuell, safirglas, briljanter på boetten (6 st. ca TW/VS, ca 0,15 ctv), integrerad originallänk (kortad, skadad), längd 152-157 mm, totalvikt 25,2 gram, ca 1970, box.

Utrop: 8 900 kr

ANCRE, damur, 10 x 36 mm, Boett nr. 1296, platina, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, diamanter på boetten (94 st 8/8, ca River-Ca/Si-P, ca 1,00 ctv), integrerat tygband med spänne i metall, längd 142 mm, ca 1935.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, bordsur, "brevpress", 87 x 87 x 49 mm, Cal 7515, Serie nr. 1348945, Ref nr. 5550, Boett nr. 5550 / 7015 / 7014, gulmetall, mekanisk, datum, 8-dagarsverk, skadat glas, defekt, skadad boett, ca 1955.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

TISSOT, PR 50, Serie nr. SKO-J 13014, Boett nr. J374/474K, herrur, 36 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. J474/481C, ca 2000.

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, stoppur, 54 mm, Cal 8160 A (Lemania), Serie nr. 3363705, Ref nr. MG 6408, metall, mekanisk, 60 sek / 60 min, ca 1970, etui.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

SEIKO, 5, Sport (100M), Cal 7S36C, Serie nr. 261045, Boett nr. 7S36-03J0, herrur, 42 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, tygband, originalspänne i stål, ca 2012.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Classic Wave, Senior, Serie nr. 58607026, Ref nr. 1187F41, herrur, 38,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0102/25F4, ca 2002.

3 900 kr

Utrop: 3 200 kr

NEZUMI STUDIOS, Corbeau, Ref nr. CQ2.202, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i stål, NATO-band, cert, februari 2019, box, ytterkartong.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Flagship, Cal 30L, Serie nr. 12469347, Boett nr. 302, herrur, 35,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1964, metallänk ej original.

4 000 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 1430, Serie nr. 47700490, Ref nr. BD 196.0295, Boett nr. 196.0295, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1984.

Utrop: 3 600 kr

Klockor Bulova

BULOVA, Accutron, "Spaceview", Cal 214 H (M7), Serie nr. M7, Boett nr. 1-525811, herrur, 35,5 mm, doublé (skadad, 40 micron), stämgaffel, plexiglas, defekt, originallänk, viklås, ca 1967.

Utrop: 2 700 kr

Klockor Christian Dior

CHRISTIAN DIOR, Paris, herrur, 30 mm, Boett nr. 47 15 03-2 / 154373, doublé (20 micron), quartz, safirglas, integrerat läderband, originalspänne i doublé, ca 1990, box.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, Newport, Boett nr. 129.3026.41, herrur, 26 x 33 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 41515, ca 1985.

800 kr

Utrop: 1 000 kr