21 - 40 av 356
123...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 19 juni

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, TCa(L)/VS1, stl 18,75 mm, vikt 9,2 g, nagg på kulett, repor på kronan.

23 000 kr

Utrop: 25 000 kr

MATSILVER, Cohr, silver, 24 delar fiskbestick, Danmark, vikt 1286,5 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca W/VS-SI, stift, höjd 2,7 cm, vikt 5,3 g.

12 200 kr

Utrop: 13 400 kr

ARMBAND, 18K guld, bismarck, längd 21,5 cm, vikt 80,1 g.

Utrop: 32 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,14 ctv, 110 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stängbara krokar, längd 2,8 cm, vikt 5,7 g.

7 900 kr

Utrop: 8 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 114 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stift, mått ca 10 x 10 mm, vikt 3,0 g.

6 300 kr

Utrop: 7 000 kr

COLLIER, 18K guld, 3 fasettslipade smaragder ca 0,79 ctv, 3 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/VS-SI, längd 46/43,5 cm, vikt 2,2 g, mindre skada på en av smaragderna.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter och en kuddslipad diamant ca 0,49 ctv, ca W-Cr/VS-SI, storlek 18 mm, vikt 2,6 g, mittstenen med inneslutning som når ytan och skadad rondist.

Utrop: 8 100 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 1,3 g.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCr/SI, längd 17,5 cm, vikt 1,7 g, två diamanter har inneslutningar som når ytan.

6 500 kr

Utrop: 7 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 108 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 24 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 33 briljant- samt 40 baguetteslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, längd 45 cm, vikt 12,0 g.

Utrop: 19 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 120 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW(G)/VS, stift, höjd 2,5 cm, vikt 6,3 g, ena örhängets låsmekanism behöver justeras.

Utrop: 7 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 4,38 ctv, ca River-TCa/VS-P, längd 18 cm, vikt 13,1 g, enstaka diamanter har skador och flera har nagg.

Utrop: 34 000 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, 93 briljanter ca 1,70 ctv, ca W(H)/VS, längd 45 cm, vikt 21,0 g.

Utrop: 10 000 kr

BROSCH, 14K vitguld, onyx, aventurinkvarts, blå safirer ev syntetiska, briljanter ca 0,40 ctv, svart emalj, längd 6 mm, vikt 6,6 g, diamanter med nagg, skador och låg kvalitet.

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCr/SI, längd 18 cm, vikt 1,7 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, 32 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-TCr/VS-SI, storlek 16,5 mm, vikt 2,7 g, några diamanter med nagg på kulett, en diamant med mindre nagg på rondist.

Utrop: 9 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,82 ct, River(E)/SI2-P1, litet nagg på kuletten och liten skada vid rondisten i anslutning till inneslutning.

56 000 kr

Utrop: 60 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca W/VS-SI, stift, höjd 2,0 cm, vikt 4,3 g, enstaka diamanter med mindre ytskador.

Utrop: 7 200 kr