121 - 140 av 156
1...678 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 augusti 2021

Klubbad för

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, Royal Flying Doctor Service, Cal 735 (SW 220-1), Serie nr. 3240594, Boett nr. 7672, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, glasbaksida, läderband, originalspänne i stål, cert, januari 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0594/2000).

7 500 kr

Utrop: 7 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16613 T, Serie nr. F962148, Cal 3135, Verk nr. 3 0409061, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93253-MA2/CL, ca 2005.

75 000 kr

Utrop: 69 000 kr

Klockor Nomos

NOMOS, Glashútte, Neomatik Minimatik, Cal DUW 3001, Verk nr. 7704, Serie nr. 1486, Ref nr. 1203, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne i stål, cert, december 2016, box, ytterkartong.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, Cal 2225, Serie nr. 401219, Ref nr. 14790BA.OO.0789.BA.02, Boett nr. D43120-0533, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum (defekt, se fördjupad info), integrerad originallänk, viklås, längd 180 mm, totalvikt 155,9 gram, "Extrait De Registre", registrerad november 1994.

200 000 kr

Utrop: 170 000 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON & CONSTATIN, Genève, fickur, 50 mm, Serie nr. 375600, Boett nr. 230955, silver (0,900), ankargång, bucklor, ca 1918, fickurskedja i gulmetall.

4 800 kr

Utrop: 4 200 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Ergon, "Limited Edition 75 Pieces", Cal TEEA, Serie nr. D 41, Ref nr. EGP 40 G CH, kronograf, unisex, 40 x 50 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås i 18K rosa guld, ca 2005, box. Limiterad och numrerad (Nr. 07/75).

Utrop: 57 000 kr

BREITLING, Super Avenger Blacksteel, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2502623, Serie nr. 2502623, Ref nr. M13370, Boett nr. 4608 B5, kronograf, herrur, 48,4 mm, svarteloxerat stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband (Diver Pro III), viklås (svart stål), ca 2008, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1331/3000).

25 000 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9336782, Cal 2135, Verk nr. 434456, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-K1/468 B, ca 1986, box (skadad).

28 500 kr

Utrop: 28 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 47205 / 5057001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, defekt (går ej), läderband, viklås i doublé, ca 1990, box.

7 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 220 TEEM, Verk nr. 149582, Serie nr. D3662, Ref nr. SD 40 S, Serie nr. D 3662, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadade visare, defekt (akut servicebehov), integrerad originallänk, viklås (defekt), Ref nr. MR 2.01, ca 2005.

Utrop: 7 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, Ref nr. 116231, Serie nr. G139706, Cal 3135, Verk nr. 3 3429649, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/rosa guld (Everose), automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63601-A0Y/RS, längd 180 mm, ca 2011.

61 000 kr

Utrop: 62 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, Calendoplan, Cal 128, Serie nr. 1166206, Boett nr. 8137, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, innerlock, ca 1950, metallänk ej original.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 9438148, Cal 3035, Verk nr. 1537762, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H.18-K1/455, ca 1986.

34 000 kr

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Seamaster 300 m, Master Chronometer, "The 1957 Trilogy LTD", Cal 8806, Verk nr. 88984092, Serie nr. 88984092, PIC nr. 234.10.39.20.01.001, Boett nr. STZ006541 (LL), herrur, 38 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. STZ006804, ca 2017. Limiterad och numrerad (Nr. 1434/3557).

43 000 kr

Utrop: 39 500 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 35 mm, Cal 853, Serie nr. 1632569, Boett nr. 1653882, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare (renoverade), buckla bakboett (bortpolerad gravyr), läderband, ca 1962.

8 700 kr

Utrop: 7 500 kr

JAEGER-LE COULTRE, Odysseus, Cal 888, Serie nr. 2445856, Boett nr. 166.7.84, Nr. 215, herrur, 35 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, läderband, ca 1990.

Utrop: 29 000 kr

LONGINES, Chronometer, Cal 431, Serie nr. 50715303, Ref nr. 7950 3, Boett nr. 15 239123, herrur, 36,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare (lysmassa), läderband, originalspänne (doublé), ca 1970.

7 400 kr

Utrop: 7 500 kr

TAG HEUER, 3000 Professional (200 Meters, T Swiss Made T), Ref nr. 934.213, unisex, 35 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 305/31G, ca 1989.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, BC 3 Day-Date, Cal 635 (ETA 2836-2), Serie nr. 22-82999, Boett nr. 7500, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 8 20 50, ca 2002.

3 600 kr

Utrop: 3 800 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 79160, Serie nr. K792645, Cal 2235, Verk nr. A 0916990, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 62510D-DT5/568 B, cert, september 2002, box, ytterkartong.

29 000 kr

Utrop: 30 000 kr